Mistrzostwa mistrzostwami, a ligę trzeba dokończyć

2016-06-10 10:27:33(ost. akt: 2016-06-10 10:41:55)
W Iławie już myślą o A klasie. Trzeba jeszcze jednak dokończyć ten sezon. W sobotę Jeziorak zmierzy się na obcym terenie z Avistą Łążyn

W Iławie już myślą o A klasie. Trzeba jeszcze jednak dokończyć ten sezon. W sobotę Jeziorak zmierzy się na obcym terenie z Avistą Łążyn

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Większość z nas myślami jest już przy meczach piłkarskich mistrzostw Europy, które rozpoczną się dziś we Francji. Swoje sprawy do załatwienia mają też jeszcze jednak nasze drużyny piłkarskie z IV ligi, okręgówki oraz A i B klasy, które powoli kończą sezon 2015/16.
III LIGA
Rozgrywki zakończyły się w poprzedni weekend. Nasz reprezentant, GKS Wikielec, zakończył je na 11. miejscu co w związku z reorganizacją oznacza spadek do IV ligi. W klubie z gminy Iława nie pracuje już trener Wojciech Tarnowski.

IV LIGA
Pozostałe nasze drużyny z niższych lig jeszcze będą dogrywały sezon. Amex Bączek Unia Susz, beniaminek IV ligi, w ostatniej kolejce bez wychodzenia na boisko zdobyła trzy walkowerowe punkty (Start Kozłowo wycofał się bowiem z rozgrywek po rundzie jesiennej).
W najbliższej kolejce drużyna trenera Jarosława Płoskiego gra na wyjeździe z Polonią Pasłęk (sobota, 11. czerwca, godz. 17.00)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Po zasłużonym zwycięstwie w meczu z Fortuną Gągławki Czarni Rudzienice zagrają teraz na wyjeździe z Tęczą Miłomłyn. Do spotkania dojdzie w sobotę o 17.00.

A KLASA (gr. 4)
Ciągle nie podejmujemy się napisania, ile drużyn spada z konkretnych lig. Także w przypadku A klasy, gdzie o byt na tym poziomie martwią się zwłaszcza w Ząbrowie. W najbliższej kolejce Osa gra na wyjeździe z Iskrą Narzym (sobota, 17.00).

GKS II Wikielec, który przez sporą część sezonu cieszył się statusem lidera, po dwóch przegranych spotkaniach wylądował na trzecim miejscu i raczej już nie ma szans na awans do okręgówki. W 21. serii zespół trenera Piotra Dymowskiego gra na wyjeździe z Ossą Biskupiec Pomorski (sobota, g. 16.00).

Natomiast Orzeł Ulnowo (raczej pewne utrzymanie) gra na wyjeździe z drużyną z Gminy Kozłowo (sobota, 16.00).

B KLASA (gr. 4)
W Iławie już myślą o A klasie. Trzeba jeszcze jednak dokończyć ten sezon. W sobotę w ostatniej kolejce rozgrywek Jeziorak zmierzy się na obcym terenie z Avistą Łążyn (sobota, godz. 16.00).

GKS Szymbark gra na wyjeździe z ekipą LZS Żak Jamielnik (niedziela, 14.00), a Olimpia Kisielice podejmie u siebie Mewę Smykowo (niedziela, 14.00).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5