ICK proponuje: Andrzejki z Operą, Operetką i Musicalem

2015-10-25 18:30:00(ost. akt: 2015-10-23 12:55:36)
Iławskie Centrum Kultury zaprasza na „ Andrzejki z Operą, Operetką i Musicalem”, które odbędą się 29 listopada o godz. 17.00 w Kinoteatrze Pasja.
Wystąpią: Krzysztof Gwiazda – bas, baryton, akordeon – prowadzenie koncertu, Emilia Zielińska – sopran, Włodzimierz Trzeciak – fortepian, Tomasz Gwiazda. W programie najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe oraz porywające melodie bałkańskie.

Bilety w cenie 20 zł, można nabyć w Iławskim Centrum Kultury od poniedziałku do piątku, w godz. od 8 do 15. Dodatkowe informacje pod nr tel. 89 649 -16-16.


WYKONAWCY

Emilia Zielińska. W 2013 roku ukończyła z oceną celującą Wydział Wokalno – Aktorski w Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie śpiewu solowego dr hab. Bożeny Wagner. W roku 2011 zadebiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi, w studenckiej realizacji opery G.Pucciniego „Gianni Schicchi”, gdzie wcieliła się w postać Lauretty. Rok później realizowała postać Adeli z operetki „Zemsta nietoperza” J.Straussa – syna na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, a następnie w tym samym Teatrze wcieliła się w postać Lizy z operetki F. Lehara „Kraina uśmiechu”. Ponad to w swoim dorobku ma koncerty z Łódzką Filharmonią, z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich pod dyrekcją Marka Czekały a także koncerty, których prowadzenie objął Bogusław Kaczyński. Solistka Polskiej Opery Kameralnej, uczestniczka: XVII oraz XVIII Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku, programów telewizyjnych „Kazimierz Kowalski zaprasza”, nagrań z orkiestrą Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Więcka dla I-szego Programu Polskiego Radia. W Teatrze Muzycznym w Łodzi, wykonuje  role: Rola Mi z operetki „Kraina uśmiechu F.LeharaRola Lizy z operetki „Kraina uśmiechu” F. Lehara.

Krzysztof Gwiazda. Wykształcenie muzyczne uzyskał  w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Urszuli Trawińskiej Moroz, ukończył PSM I i II st w klasie akordeonu i fortepianu w Żyrardowie. Technikę i interpretację  wokalną rozwija pod kierunkiem czołowego basa i wybitnego artysty – Romualda Tesarowicza. Współpracuje z doświadczonymi pianistami oraz dyrygentami. Artysta obdarzony wspaniałą siłą i barwą głosu o niezwykle rozległej skali (trzy oktawy), umożliwiającej śpiewanie zarówno partii barytonowych jak i basowych. Wykonuje liczne role liryczne i dramatyczne, pieśni a także muzykę dawną. Założyciel Salonu Muzycznego w Domach Konesera na Mazurach. Od 2009 roku Salon funkcjonuje  jako miejsce spotkań kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych. Wszechstronnie ceniony artysta i pedagog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne dzieci i młodzieży. Reżyser i producent sztuk teatralnych z udziałem dzieci  i młodzieży w tym niepełnosprawnych (Calineczka, Chopin wczoraj i dziś, Czarodziejski flet). Autor muzyki i tekstów piosenek (muzyka do wierszy J.Brzechwy,  K. I. Gałczyński, A. Mickiewicza i K.Wojtyły, muzyka i tekst Tom”, „Zdrówko”, „Kosmici”, Życie” i inne). Zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz wspierania kultury i
rozwoju dzieci i młodzieży.

Włodzimierz Trzeciak. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, pianista Opery Narodowej oraz opery Narodowej w Hamburgu. Obecnie gra w Orkiestrze Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5