Iławskie Morsy zapraszają na otwarcie sezonu

2015-10-22 15:00:53(ost. akt: 2015-10-22 13:47:02)
Ekipa iławskich Morsów zaprasza na dziką plażę 11 listopada

Ekipa iławskich Morsów zaprasza na dziką plażę 11 listopada

Autor zdjęcia: Archiwum Morsów

Iławski Klub Morsów Lodowaci zaprasza na piątą inaugurację sezonu zimnych kąpieli w Iławie. Impreza odbędzie się tradycyjnie w Święto Niepodległości 11 listopada 2015 r. Tym razem zlokalizowana będzie na plaży przy ulicy Kajki tzw. dzikiej.
— Amatorzy kąpieli zanurzą się w wodzie o godzinie 11:11, dla tego przybyć na plażę trzeba już na 10:30, aby prawidłowo przygotować się do kąpieli. Impreza odbędzie się pod hasłem „Narodzie kąp się w lodowatej wodzie”, dla tego zapraszamy wszystkich fanów zimnych kąpieli z Iławy i regionu, aby w ten sposób rozpocząć sezon lodowatych kąpieli i w specyficzny sposób uczcić Święto Niepodległości. Już wiemy, że będą z nami tradycyjnie karatecy z Iławskiego Klubu Karate Kyokushin, którego sensei Tomasz Gąska poprowadzi rozgrzewkę, może nawet rozbije kilka cegieł silnym ciosem. W trakcie imprezy pojawi się też niespodzianka z Wydziału Promocji Iławy, a Koło Gospodyń Wiejskich „Perełki” z Gałdowa ugotuje dla nas pyszny żurek na rozgrzewkę – mówi Karol Wilczyński szef klubu Lodowaci.

Na rzecz Domu Dziecka

Organizatorzy imprezy - Iławski Klub Morsów Lodowaci, spodziewają się gości z Ostródy, Olsztyna, Dobrego Miasta, Sztumu, Kwidzyna, Nowego Miasta Lubawskiego. W sumie może to być nawet setka kapiących się, a nawet więcej. W zeszłym roku impreza zyskała nowy wymiar, którym była zbiórka pieniędzy przeznaczona na pomoc dla Domu Dziecka w Pacułtowie. Za zebrane środki udało się kupić wyposażenie boiska piłkarskiego, które powstało przy placówce. Dlatego i w tym roku zbiórka będzie prowadzona na ten sam cel.

Czekają na mrozy i śniegi

Jeszcze raz zapraszamy do rozpoczęcia sezonu zimowych kąpieli, póki co aura jest dla nas łaskawa, ale mam wielką nadzieję że szybko przyjdą mrozy i śniegi, aby sezon 2015/16 był udany dla morsów i wszystkich amatorów sportów zimowych.


Źródło: Iławski Klub Morsów


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5