Sukces portu na targach w Poznaniu

2015-10-20 17:33:28(ost. akt: 2015-10-20 13:41:39)

Autor zdjęcia: Archiwum Portu

Zakończyła się 26. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu. W tym roku zgromadziły one ponad 300 wystawców z całego świata.
Poznańskie targi, należące do największych i najważniejszych w Polsce, jak co roku zebrały w jednym miejscu przedstawicieli wszystkich regionów turystycznych w kraju, biura podróży, hotelarzy i blogerów. Wśród nich po raz pierwszy znalazła się załoga nowego portu nad Jeziorakiem, którą można było spotkać na stoisku czasopisma podróżniczego "National Geographic Traveler".

Wszyscy goście odwiedzający portowe stoisko otrzymywali informacje o ofercie nowego portu i atrakcjach Jezioraka. Dostępne były też bezpłatne mapy, przewodniki i ulotki, prezentujące ofertę regionu, a także gadżety tematycznie związane z Jeziorakiem. Tylko w ciągu pierwszego dnia targów stoisko portu odwiedziło ponad tysiąc osób. Najczęstsze pytania dotyczyły możliwości weekendowego wypoczynku nad Jeziorakiem, rejsów Kanałem Elbląskim, czarteru jachtów i wodnych wypraw z Iławy do Zalewa.

To nie tylko
Poznańskie targi to jednak nie tylko prezentacje branży turystycznej, ale też spotkania z podróżnikami i dziennikarzami. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia była Martyna Wojciechowska, która spotkała się z fanami na stoisku czasopisma "National Geographic Traveler" - w sąsiedztwie stoiska portu.

W trakcie oficjalnej uroczystości otwarcia wręczono nagrody i wyróżnienia osobom i instytucjom działającym w branży turystycznej. W konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej, organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną oraz Zarząd Forum Informacji Turystycznej, wyróżniono Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Iławie za stworzenie punktu "it" o dużym potencjale rozwojowym, zgodnego ze standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej mieści się w budynku Centrum Obsługi Pasażerów. Tam też znajduje się makieta Kanału Elbląskiego i Żeglarska Izba Pamięci.

W trakcie targów, na stoisku „National Geographic Traveler”, można było obejrzeć wystawę „7 nowych cudów Polski”, która przez ostatnie miesiące odwiedziła Poznań, Gdynię, Warszawę i Toruń. Wśród najpiękniejszych miejsc w Polsce, wyłonionych przez czytelników „National Geographic Traveler”, które zaprezentowano na wystawie, znalazło się jezioro Jeziorak, laureat plebiscytu z 2012 roku. Część wystawy poświęcona najdłuższemu jezioru w Polsce nosi tytuł „Wszystkie skarby Jezioraka”.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5