Planowali rozbój na pracowniku firmy pożyczkowej, a napadli na przypadkową kobietę

2015-10-20 12:09:17(ost. akt: 2015-10-20 12:24:36)
Jeden ze sprawców napadu na salon gier hazardowych został aresztowany na trzy miesiące. Wobec drugiego zastosowano policyjny dozór

Jeden ze sprawców napadu na salon gier hazardowych został aresztowany na trzy miesiące. Wobec drugiego zastosowano policyjny dozór

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura zakończyła aktem oskarżenia śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w lipcu wspólnie pobili kobietę i ukradli jej pieniądze.
Jak ustalili policjanci, kobieta była przypadkową ofiarą rozboju, która pojawiła się w nieodpowiednim czasie i miejscu. Sprawcy planowali zaatakować pracownika jednej z firm udzielających pożyczek. Teraz za to przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 12 pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone było przeciwko 32–latkowi i jego młodszemu koledze.
Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku w Iławie. Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzona weszła do klatki schodowej jednego z iławskich bloków. Wtedy to z piwnicy wybiegł mężczyzna, który próbował wciągnąć kobietę do piwnicy i odebrać jej portfel. Doszło do szarpaniny, kobieta zaczęła krzyczeć. Na pomoc napastnikowi przyszedł drugi ze sprawców i wspólnie wyrwali kobiecie portfel, a następnie przez piwnicę uciekli.

Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem tej sprawy przesłuchali zgłaszającą oraz świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców. Okazali się nimi Roman K. oraz Mirosław G. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kobieta była przypadkową osobą, która została okradziona, ponieważ sprawcy czekali na pracownika jednej z firm udzielających pożyczek, aby dokonać rozboju.

KWP Olsztyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5