Filmowy, czarujący musical, tajemnicza podróż i bajkowy Johnn Depp

2015-05-01 17:32:20(ost. akt: 2015-05-01 17:49:34)
Od poniedziałku do czwartku (4-7.05), zapraszamy do Kinoteatru Pasja w Iławie na kolejne projekcje z cyklu Kino Konesera oraz Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem na życzenie widzów przygotowano trzy tytuły. Pełnometrażowy debiut Russella Crowe'a: „Źródło nadziei”, nagrodzoną – „Idę” a także niezwykły, czarujący musical z Meryl Streep i Johnnym Deppem w rolach głównych.
„Źródło nadziei”
(dramat, wojenny, 2014, Australia, Turcja, USA, 111 min.)

Film zostanie wyświetlone w ramach cyklu Kino Konesera.Russell Crowe jako Joshua Connor, australijski farmer, który spełniając ostatnią wolę niedawno zmarłej żony przybywa do Turcji, by odszukać ciała swych synów poległych w bitwie pod Gallipoli. Connor jest człowiekiem twardym i doświadczonym przez życie, jednak kraj, w którym się znajduje zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie piękna Turczynka (Olga Kurylenko), która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej niezwykłej podróży. Gdy okaże się, że jeden z synów być może żyje, Connor poruszy niebo i ziemię, by odkryć prawdę o losie swego dziecka.

4.05 /poniedziałek/ - godz. 20.00
6.05 /wtorek/ - godz. 18.00

„Tajemnice lasu”
(musical, fantasy, komedia, 2014, USA, 125 min.)

Jest to humorystyczny i chwytający za serce musical, z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd z Meryl Streep i Johnnym Deppem na czele. W filmie zobaczymy doskonale znanych bohaterów najpopularniejszych baśni braci Grimm m.in.: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Roszpunkę. Klasyczne baśniowe motywy połączy nowa opowieść o piekarzu i jego żonie, ich pragnieniu założenia rodziny i perypetiach z wiedźmą, która rzuciła na nich zły urok.

5.05 /poniedziałek/ - godz. 18.00
7.05 /czwartek/ - godz. 18.00

„Ida”
(dramat, 2013, Polska, 80 min.)

Tym razem w klubie dyskusyjnym „Kadr” na specjalne życzenie widzów zobaczymy, nagrodzoną wieloma nagrodami – „Idę”. Film wprowadza widza w lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

4.05 /poniedziałek/ - godz. 18.15

red./ICK

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5