Na miejskiej plaży w Iławie odbyły się mistrzostwa w Siatkówce Plażowej

2024-07-10 08:34:35(ost. akt: 2024-07-10 08:36:33)

Autor zdjęcia: UM

Już po raz dwudziesty dziewiąty na miejskiej plaży w Iławie „Dzika Plaża” odbyły się mistrzostwa w Siatkówce Plażowej. W niedzielny poranek 7 lipca 2024 roku, pomimo deszczowych prognoz pogodowych, organizatorzy i pomysłodawcy tej imprezy sportowej Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk wraz z niezawodna grupą młodzieży Zrywu przygotowali piaszczystą arenę siatkarskich zmagań. Zapał organizatorów i zgłaszających się uczestników mistrzostw spowodował, że słońce coraz śmielej wychodziło spod ciemnych chmur i zaświeciło z chwilą rozpoczęcia zawodów, by na zakończenie siatkarskich zmagań pięknie i kolorowo zachodzić nad Jeziorem Jeziorak.
Do tegorocznych mistrzostw zgłosiło się w kategorii kobiet dziesięć zespołów w kategorii mężczyzn siedem par oraz do turnieju mikstów jedenaście drużyn. We wszystkich kategoriach mecze rozgrywano systemem „brazylijskim” – eliminującym po drugiej przegranej.

Jak zawsze poziom sportowy wzrastał wraz ze zbliżaniem się do finałowej „czwórki”, jednak nieustannie można było zauważyć na twarzach uczestników uśmiech połączony z grymasem zmęczenia. W naszych zawodach zawsze wśród siatkarek i siatkarzy plażowych dominuje zasada „czystej gry” – fair play – dlatego od początku rozgrywanych mistrzostw w Iławie zawodnicy sami sobie sędziują mecze i nigdy jeszcze nie mieliśmy z tego powodu spornych kwestii.

Wśród uczestników mistrzostw mogliśmy oglądać siatkarki i siatkarzy MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława i wychowanków Zrywu oraz sympatyków siatkówki Plażowej z Iławy i okolic, oklaskiwanych przez widownię siedzącą i stojącą na skarpie i alejce dla pieszych przy boiskach.

Organizatorzy i uczestnicy XXIX Mistrzostw Iławy w Siatkówce Plażowej składają serdeczne podziękowania naszym partnerom, którymi w tym roku byli Gmina Miejska Iława, Iławskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz KONTRA Beach Volley. To dzięki nim mogliśmy wyróżnić najlepsze cztery zespoły w każdej kategorii.

PARTNER MISTRZOSTW - Gmina Miejska Iława, Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.
Dzięki nim możemy na koniec sportowych zmagań wręczać najlepszym zespołom siatkówki plażowej medale, puchary i okolicznościowe nagrody.

PARTNER MISTRZOSTW - Firma KONTRA BEACH VOLLEY po raz pierwszy uczestniczy w pomocy przy organizacji mistrzostw w Iławie. Najlepsze siatkarki i siatkarze plażowi na koniec sportowych zmagań otrzymali cenne i praktyczne nagrody ufundowane przez partnera mistrzostw.

Organizatorzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – jesteśmy dumni, szczęśliwi i troszeczkę zmęczeni (kolejność prawidłowa) że już w przyszłym roku spotkamy się po raz trzydziesty na piaszczystej arenie sportowej w Iławie. Te dwadzieścia dziewięć lat minęło jak chwila, jeszcze nie tak dawno, bez doświadczenia ale z dużym zapałem rozgrywaliśmy po raz pierwszy mistrzostwa na miejskiej plaży przy „Kormoranie”. Teraz mamy już tylko jedno marzenie, skoro ta impreza bez problemów przebiega w Iławie przez tyle lat, to może władze Miasta Iławy uda się przekonać do stworzenia lepszych warunków do oglądania zmagań sportowców na plażowych boiskach przez licznych, prawdziwych kibiców sportu. Od kilku lat zwracamy uwagę władzom Miasta Iławy na potrzebę ogrodzenia boisk oraz stworzenie miejsc do siedzenia dla widzów i odpoczywających zawodników.

WYNIKI
XXIX MISTRZOSTWA IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET
Iława 07.07.2024

1.Iwankowska Zuzanna/Żukowska Izabela - Iława
2.Rudol Agata/Zięba Paula - Iława
3.Jakubowska Gabriela/Ohakam Sandra - Iława
4.Bobko Rita/Kłodowska Karolina – Iława/Stradomno
5.Fediuk Zlatoslava/Prusak Klaudia – Iława/ Kurzętnik (Zryw)
5.Bączek Oliwia/Jarnicka Ewelina - Iława
7.Gross Dominika/Lasowy Alicja - Iława
7.Ruszkiewicz Monika/Laskowska Malwina - Susz
9.Drozdowska Martyna/Słowik Oliwia - Iława
9.Sławińska Dorota/Dolecka Sandra - Iława

WYNIKI
XXIX MISTRZOSTWA IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN
Iława 07.07.2024

1.Dudulski Mateusz/Błaszkowski Miłosz – Iława/Nowe Miasto Lubawskie (DK)
2.Rząca Krzysztof/Rząca Konrad - Iława
3.Rólkiewicz Robert/Piotrowski Marcin – Iława/Biskupiec (DK)
4.Wiśniewski Dawid/Szydłak Daniel – Susz/Sztum (DK)
5.Donoch Kacper/Groszek Fabian - Iława
5.Sontowski Denis/Szczygłowski Miłosz - Iława
7.Wodzicki Fabian/Ciszewski Wojciech - Iława

WYNIKI
XXIX MISTRZOSTWA IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MIKST
Iława 07.07.2024

1.Zięba Paula/Rólkiewicz Robert - Iława
2.Rudol Agata/Piotrowski Marcin – Iława/Biskupiec (DK)
3.Fediuk Zlatoslava/Rząca Konrad - Iława
4.Słowik Oliwia/ Groszek Fabian - Iława
5.Drozdowska Martyna/Szczygłowski Miłosz - Iława
5.Lasowy Alicja/Ciszewski Wojciech - Iława
7.Jakubowska Gabriela/Donoch Kacper - Iława
7.Jarnicka Ewelina/Jarnicki Bartosz - Iława
9.Dolecka Sandra/Wodzicki Fabian - Iława
9.Prusak Klaudia/Wrzosek Adrian – Kurzętnik (Zryw)/ Kurzętnik (DK)
11.Ohakam Sandra/Sontowski Denis – Iława

UM
red.
iława@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5