Podopieczni Barki znakomicie zaprezentowali się w Kętrzynie

2014-08-25 18:10:24(ost. akt: 2014-08-25 18:24:12)

Autor zdjęcia: archiwum centrum Barka

Podopieczni Centrum Barka w Górowie Iławeckim z powodzeniem brali udział w przeglądzie artystycznym osób niepełnosprawnych i międzynarodowych zawodach sportowych. Obie imprezy odbyły się w Kętrzynie a podopieczni Barki wrócili stamtąd z pucharami i dyplomem.
Uczestnicy Centrum Barka wzięli udział w VIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych (22 sierpnia) i w międzynarodowym Sportowym Spotkaniu Integracyjnym (23-24 sierpnia) w Kętrzynie. Konkurowali tam z osobami niepełnosprawnymi z Rosji.

Już pierwszego dnia podopieczni górowskiego ośrodka zwyciężyli w rywalizacji na najlepsze przedstawienie. Zaprezentowali skecz zatytułowany „Babski świat”, którym rozbawili całą publiczność.

Kolejnego dnia uczestnicy zmagali się w turnieju w Darta (rzut lotką w tarczę), gdzie zabrakło im jednego punktu, aby dostać się do finałowej czwórki.

Swoje umiejętności podopieczni i opiekunowie pokazali również w grze w bule. II miejsce w tej konkurencji wywalczył Paweł Lakei. Daniel Lakei w rozgrywkach tenisowych uplasował się na III miejscu.

W sobotę wszyscy, którzy brali udział w paraolimpiadzie, uczestniczyli w koncercie Kamila Bednarka. Przed występem piosenkarza mieli okazję zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia i otrzymać autograf.

Poza konkurencjami, podopieczni z Barki mogli skorzystać z wielu innych atrakcji, m.in. zagrać w mini piłkę nożną, wykąpać się w basenie czy skorzystać z siłowni zewnętrznej.

Nasza drużyna wróciła z Kętrzyna z pucharami i dyplomem.

– Podczas pobytu w Kętrzynie nie liczyła się tylko rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również wrócimy z pucharami - mówiła instruktorka Agata Misiewicz podsumowując atmosferę i przebieg imprezy.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5