Tragedia na Jezioraku. Utonął 67-letni mężczyzna

2024-05-15 16:00:38(ost. akt: 2024-05-15 15:11:57)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Iławscy policjanci apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Podczas minionej doby doszło do utonięcia na jeziorze Jeziorak. 67-letniego mężczyzny, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować.
Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (14 MAJA) kilka minut po godz. 16:00. 67-latek wspólnie z kolegą był na rybach na jeziorze Jeziorak.

Jak wstępnie ustalili policjanci mężczyźni w pewnym momencie dopłynęli do pomostu. Kiedy 67-latek zmieniał miejsce cumowania uderzył łódką w pomost. W następstwie czego wypadł przez rufę do wody.

Przybyli na miejsce strażacy odnaleźli w wodzie mężczyznę i podjęli akcję reanimacyjną. Do działań dołączyły jeszcze wezwane na pomoc służby medyczne.

Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mieszkańca powiatu iławskiego nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

W trakcie czynności okazało się, że 62 – letni kolega pokrzywdzonego, który pływał drugą łodzią miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Policja apeluje o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas wypoczynku - chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie!