Gołdapscy policjanci mają nowy radiowóz

2021-05-26 12:20:11 (ost. akt: 2021-05-26 12:36:22)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Oznakowany furgon Volkswagen Transporter o wartości ponad 200 tysięcy złotych będzie wykorzystywany w codziennej służbie patrolowej przez funkcjonariuszy pionu prewencji.
Gołdapscy policjanci otrzymali z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nowy radiowóz. Oznakowany Volkswagena Transporter wyprodukowany w 2021 roku jest napędzany 2-litrowym silnikiem diesla o mocy 150 KM i automatyczną skrzynią biegów . Auto jest wyposażone min. w klimatyzację, webasto, lampy ledowe oraz kamerę cofania . Furgon jest w pełni przystosowany do służby patrolowej. Posiada oddzielny, zamykany przedział do przewozu osób zatrzymanych. Całkowity koszt nowego radiowozu przekracza 200 tys. złotych.

Radiowóz trafił już do policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencujnego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego gołdapskiej komendy. Tym samym zwiększy się ilość oznakowanych pojazdów, które każdego dnia wyjeżdżają patrolować teren miasta i powiatu.

Dzięki temu pojazdowi zakupionego z budżetu Policji, poprawie ulegną warunki służby gołdapskich policjantów. Radiowóz jest na tyle uniwersalny, że będzie wykorzystywany w ramach codziennej służby patrolowej ale także będzie służył do zabezpieczenia imprez i wydarzeń oraz do konwojowania osób. Kolejny nowoczesny furgon w gołdapskiej komendzie z cała pewnością będzie pomocny i zwiększy skuteczność prowadzonych działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

mat. KPP Gołdap

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5