Hulajnogi Lime chowają się na sezon jesienno-zimowy. Wrócą na ulice Olsztyna dopiero na wiosnę

2023-09-06 10:02:32(ost. akt: 2023-09-06 15:18:27)

Autor zdjęcia: Lime

Hulajnogi Lime kończą sezon w Olsztynie i rozpoczynają przerwę jesienno-zimową. E-hulajnogi będą dostępne jeszcze tylko przez kilka dni i wrócą na ulice miasta wiosną przyszłego roku.
Lime rozpoczyna przygotowania do zakończenia sezonu, a podczas przerwy jesienno-zimowej przeprowadzi przegląd swojej floty. Firma jest usatysfakcjonowana z popularności, jaką cieszyły się jej pojazdy w minionym, wiosenno-letnim sezonie. Coraz więcej samorządów zdecydowało się na współpracę z Lime.

Usługa jest już dostępna w ponad 50 polskich miastach, a plany na kolejny sezon są również ambitne.

— Cieszymy się, że rozwiązania z zakresu mikromobilności są coraz bardziej popularne w Polsce. Dziękujemy mieszkańcom Olsztyna za to, że korzystając z naszych urządzeń przyczynili się do redukcji poziomu emisji CO2. Teraz rozpoczynamy przeglądy naszej floty, gdyż bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet. Kontynuujemy także rozmowy z kolejnymi miastami, które dostrzegają potencjał w mikromobilności. Wrócimy wiosną i nadal będziemy zapewniać najwyższej jakości usługę naszej niezawodnej społeczności — komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Poland.

Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń w ponad 50 polskich miastach.

Fot. Lime

Na ostatnie kilka dni użytkowania hulajnóg, warto przypomnieć pięć najważniejszych zasad poruszania się nimi:
— należy poruszać się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, jezdnią z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnikiem;
— powinno się jechać maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosować prędkość i ustępować pierwszeństwa pieszym;
— nigdy nie można jechać pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających;
— jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
— należy parkować hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkować hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Należy pamiętać, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m.


W poniedziałkowym (4 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Elżbieta SzydlikNauczyciele są zawsze gotowi
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania. 4 września wybrzmiały pierwsze dzwonki w szkołach. O nastrojach wśród nauczycieli, ich oczekiwaniach i potrzebach rozmawiamy z Elżbietą Szydlik, przewodniczącą Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Olsztynie.

PiS przedstawił swoich kandydatów w okręgu olsztyńskim
W sobotę PiS przedstawił listę swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu olsztyńskim. Zgodnie z przewidywaniami otwiera ją minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Drugi na liście jest wojewoda Artur Chojecki. Z trójką kandyduje poseł Iwona Arent.

U nas nie brakuje rąk do pracy fizycznej
Podczas gdy prawie w całej Polsce przedsiębiorcy mają trudności z pozyskaniem pracowników fizycznych, na Warmii i Mazurach rąk do pracy nie brakuje. Eksperci alarmują jednak, że skokowy wzrost płacy minimalnej przyczynił się do spadku efektywności i dużej rotacji kadr.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl



2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5