Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie bawili podczas drugiego dnia Kortowiady [ZDJĘCIA]

2024-05-25 11:23:35(ost. akt: 2024-05-25 13:11:52)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Najlepsze Juwenalia w Polsce trwają w najlepsze. Podczas drugiego dnia Kortowiady uczestnicy wzięli udział w koncertach najpopularniejszych polskich artystów oraz różnych atrakcjach.
Olsztyn zyskał miano imprezowej stolicy Warmii i Mazur w czwartek (23 maja), kiedy to oficjalnie rozpoczęto Kortowiadę. Tysiące studentów przeszło ze Starego Miasta na Kortowo, biorąc udział w słynnej już Paradzie Wydziałów.

Wtedy to Prezydent Olsztyna Robert Szewczyk oddał studentom klucz do miasta, a Rektor Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, prof. Jerzy Przyborowski przekazał im władzę w Kortowie.

Fot. Kamil Foryś

W piątek (24 maja) odbył się drugi dzień najlepszych Juwenaliów w Polsce podczas którego studenci rywalizowali m.in. w zawodach siłowych KortoStrong i SpeedDatingu, gdzie uczestnicy mogli odnaleźć swoją drugą połówkę lub zwykle poznać nowe osoby.

Fot. Kamil Foryś

Zupełną nowością były również Igrzyska Flagowe w których celem każdej z drużyn było zdobycie flagi przeciwnika, co gwarantuje wygraną. Musieli jednak jednocześnie bronić swojej flagi przed zabraniem z bazy.

Wisienką na torcie piątkowych atrakcji były bez wątpienia koncerty. Na scenie na plaży Kortowskiej wystąpili: Lordofon, Rubens, Kwiat Jabłoni, Wilki, Kizo z gościnnym udziałem Bletki oraz Nocny Kochanek. Jako pierwszy na scenie pojawił się Lordofon.

Fot. Kamil Foryś