Kettlebell sport: Krzysztof Nieścier, Rafał Chojnowski, Piotr Wagner z sukcesami

2021-12-15 10:34:58(ost. akt: 2021-12-15 10:45:31)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Puchar Polski Kettlebell Lifting oraz Puchar Polski Kettlebell Lifting Początkujący odbył się 11 grudnia w Obornikach koło Poznania, W zawodach kettlebell sport wzięło udział trzech zawodników z Giżycka.
W zawodach kettlebell sport wystartowało z Giżycka trzech zawodników: Krzysztof Nieścier, podwójny Mistrz Polski Debiuty 2021 kettlebell: złoto w rwaniu oraz złoto w długim cyklu oraz Piotr Wagner i Rafał Chojnowski, dla których były to pierwsze zawody tego typu.

800575

Wyniki:

Puchar Polski Początkujących
1. Miejsce Rafał Chojnowski - długi cykl (kat+85)
1. Miejsce Krzysztof Nieścier - długi cykl (kat-85) 

800578

- Gratulacje dla Piotra Wagnera (długi cykl, kat-85), który uplasował się na 5 miejscu tracąc tylko dwa punkty do podium. Pomimo problemów z chwytem zawodnik wykazał się dużą wolą walki walcząc o każde powtórzenie do ostatnich minut – mówi Krzysztof Nieścier. - To były ostatnie zawody kettlebell sport w tym roku.

800567

Kettlebells – co to za sport?

Kettlebells to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem. Kettlebells zostały wynalezione w Rosji w XVIII wieku. Były wykorzystywane do treningu wojskowego, między innymi w radzieckiej armii. Od lat 40. stanowią narzędzie przeznaczone do ćwiczeń w sportach siłowych. Dziś ten nieco zapomniany przyrząd znów zyskuje popularność, przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Treningi z kettlebells zwiększają siłę, poprawiają wytrzymałość, koordynację ruchową i dodatkowo pomagają w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Trening z kettlebells nie tylko zwiększa siłę mięśni, ale także poprawia gibkość i dobrze wpływa na wydolność sercowo-naczyniową. Charakterystyczne dla treningu z kettlebells jest to, że angażuje do pracy wiele mięśni jednocześnie. Najczęściej polega na wykonywaniu kilkuminutowych serii, w których wielokrotnie powtarza się ten sam ruch. Wszechstronność ćwiczeń z kettlebells powoduje, że niektórzy zaliczają je bardziej do treningu ogólnorozwojowego niż tradycyjnego podnoszenia ciężarów.
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5