MAMRY STRACIŁY PUNKT W OSTNICH MINUTACH MECZU

2021-09-28 07:22:27(ost. akt: 2021-09-29 06:53:47)

Autor zdjęcia: Marek Grochowski

Zawodnicy Mamr przegrali swój piąty mecz jako gospodarze z bardzo trudnym przeciwnikiem (liderem III ligi gr. 1) Legionovią Legionowo. Bramkę straciliśmy w 89 min. po bardzo dobrej grze w obu połowach zawodów.
Przed meczem Mamry – Legionovia to zawodnicy z Legionowa byli zdecydowanym faworytem. Po pierwszych minutach spotkania na giżyckim stadionie można było stwierdzić, że zawodnicy ”GieKSy” nie przejęli się zapowiedziami przedmeczowymi, bo walczyli z liderem, jak równy z równym. Nasi zawodnicy świetnie grali w obronie, neutralizowali zagrożenie na skrzydłach i nie dopuszczali do groźniejszych akcji w środku pola.

Nie ograniczyliśmy się jednak tylko do destrukcji. Aktywnie szukali swoich szans już od początku spotkania. W końcówce pierwszej połowy to goście troszeczkę „przycisnęli” naszą drużynę ale bez skutku bramkowego i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej odsłonie meczu cały czas chcieliśmy stworzyć kilka dobrych sytuacji bramkowych. Swobodę w kreowaniu zapewniała naszym atakującym świetnie funkcjonująca defensywa. Zasługuje tu na wyróżnienie uderzenie Szymona Łapińskiego ze stałego fragmentu gry z odległości około 25 metrów, ale tu pewnie zachował się golkiper gości, a po jego obronie piłka minimalnie minęła Pawła Adamca.

Pechowy dla zawodników i wszystkich kibiców moment przyszedł w 89 minucie. Po szybkiej akcji piłka trafiła na prawe skrzydło naszej obrony do zawodnika z Legionowa, który dośrodkował w pole karne Mamr, gdzie stał Artur Balicki. Jego strzał obronił świetnie dysponowany Maciej Woźniak, ale piłka ponownie wróciła pod nogi napastnika gości, a powtórne jego uderzenie piłki już znalazło miejsce w siatce bramki Mamr.

Niestety dalej nie możemy odczarować naszego boiska, a najbliższa okazja będzie 9 października z drużyną, która także aspiruje do awansu do drugiej ligi – Unią Skierniewice. Mecz odbędzie się o godz. 14.00.

A tak o meczu podczas konferencji trenerskiej powiedział trener Mamr Przemysław Łapiński:
„Spodziewaliśmy się takiego trudnego meczu. Mieliśmy swój plan i ten plan zrealizowaliśmy praktycznie w 88 procentach , te dwa procenty to była ta sytuacja w 89. min. (nieszczęsna). Chciałem podziękować chłopakom , bo naprawdę dzisiaj -a wiadomo w jakiej sytuacji kadrowej jesteśmy dzisiaj- dali z siebie „maksa”. Naprawdę mało zabrakło jak powiedziałem wcześniej żeby urwać punkty takiemu klasowemu rywalowi jak na tą ligę - Legianovii…. Przed nami kolejny ciężki mecz bo już za tydzień w Szczuczynie. I tam z pewnością jedziemy po punkty….”

GKS MAMRY – KS LEGIONOVIA 0-1 (0-0)
MAMRY: Maciej Woźniak – Błażej Drężek, Łukasz Broź, Bartosz Kulik, Adrian Kucharski, Mariusz Bucio (Paweł Adamiec), Rafał Raiński (Krystian Sadocha), Arkadiusz Mroczkowski, Wojciech Kuriata, Szymon Łapiński, Krystian Wiszniewski.