Schronisko w Bystrym przejdzie metamorfozę?

2021-09-02 14:19:17(ost. akt: 2021-09-02 14:35:10)

Autor zdjęcia: KT

Rozpoczęła się modernizacja schroniska w Bystrym. Psy będą miały nowy wybieg i boksy, a koty osobny pawilon. Powstaną też pomieszczenia do leczenia zwierząt.
Kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bystrym. Trwa rozbiórka obiektów przeznaczonych do modernizacji oraz przygotowanie terenu pod rozbudowę.

- Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę – poinformował Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka podczas sesji Rady Miejskiej 25 sierpnia. - Rozpoczęliśmy już pierwsze prace.

W schronisku zmodernizowane zostaną obiekty zgodnie z opracowaną koncepcją i zaleceniami inspektora weterynarii. Planowane są tam między innymi pomieszczenia do zabiegów i leczenia zwierząt, do kwarantanny, dla matek ze szczeniętami, pomieszczenie szczeniąt, izolatka dla zwierząt chorych oraz pomieszczenia adopcji oraz magazyny. Ponadto projekt zakłada budowę pomieszczenia chłodniczego zwłok zwierząt. Samorząd zamierza powiększyć i zagospodarować teren wokół budynków, zorganizować wybieg dla psów i zbudować dodatkowy pawilon dla kotów.

Nie wiadomo jednak, kto będzie zarządzał miejskim schroniskiem. Miasto ogłosiło przetarg na prowadzenie schroniska z terminem składania ofert do 7 września. Do dziś, 2 września nie wpłynęła żadna oferta.
rsKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Barbara Stora #3074515 3 wrz 2021 23:41

  Mieszkańcy gminy walczcie o schronisko gminne abyście mogli pomóc tym biednym psom w końcu to z waszych podatków urzędnicy gminy od lat płacą ogromne pieniądze prywatnemu hyclowi, który trzyma je bezdusznie latami w boksach nie leczy a wy macie zakaz aby im pomóc w socjalizacji, w wyprowadzaniu na spacery i dać im chociaż trochę ludzkiej ręki i serca.... czas na walkę z bezdomnością a nie utrzymywanie latami hycla.. to obowiązek gminy... Podlasie i warm-maz to wylęgarnia prywatnych biznesów na gminnej kasie kosztem cierpienia porzuconych psów...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Barbara Stora #3074513 3 wrz 2021 23:22

  Wybiegi wymagane rozporządzeniem GLW od 2011 r. biedne psy z bystrego prywatnego biznesuvez wolontariatu latami siedziały w boksach...koszmar.... jaki przetarg? tylko schronisko gminne z pracą dla mieszkańców i wolontariatem ... dość prywatnych biznesów z zakazem wolo i zarabiania na gminnej kasie .... czas wziąć się do roboty ...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Barbara Korzeniewska #3074510 3 wrz 2021 23:03

  jeszcze sprawa w prokuraturze sie nie zakończyła, a dowodów na znecanie sie nad zwierzetami jest bardzo duzo. Taki proceder trwał latami za publiczne pieniądze - ludzie płacili podatki do miejskiej kasy, a psy umierały.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5