Ognisty czwartek rozpoczął weekendową serię zdarzeń

2021-07-20 07:51:27 (ost. akt: 2021-07-20 12:06:58)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Syreny strażackie prawie nie cichły w ostatnich dniach. W Giżycku i okolicy strażacy interweniowali w wielu zdarzeniach. Głównie były to pożary i kolizje na drogach.
W czwartek, 15 lipca o świcie – zgłoszenie wpłynęło o godz. 3.33 – strażacy gasili pożar pojemników na śmieci pomiędzy ulicami Konarskiego i Wilanowską. Pół godziny później w budynku przy Jagiełły 9 zapaliła się płyta wielkości około 1 m.kw. w jednej z piwnic. Tląca się płyta nie spowodowała pożaru lecz dym rozszedł się na klatkę schodową, co zaniepokoiło jednego z mieszkańców.

Fot. Renata Szczepanik


– Strażacy przeprowadzili oddymianie pomieszczeń – informuje st. kpt. Mateusz Pupek, zastępca komendanta PSP w Giżycku. – Dokonali też pomiarów detektorem wielogazowym, który nie wykazał obecności gazów toksycznych.

Tego samego dnia około godz. 17.00 przy ul. Kombatantów zapaliło się auto. Kierowca zatrzymał się w zatoczce autobusowej próbując samodzielnie ugasić pożar podwozia. Strażacy skutecznie pomogli kierowcy. Ponadto zakręcili w aucie instalację gazową i odłączyli akumulator.

Fot. arch. prywatne

W sobotę, 17 lipca przy ul. Jasnej strażacy gasili pożar garaży blaszanych. Jak się okazało, zapaliły się śmieci leżące pomiędzy garażami. Pożar szybko przeniósł się na garaże. W jednym stał samochód, któremu ogień stopił bok karoserii. W drugim garażu zniszczone zostało wyposażenie. Jeszcze tego samego dnia strażacy wyjeżdżali do pożaru krzaków i zarośli przy ul. Łuczańskiej 6. A następnego dnia przed południem gasili pożar domku letniskowego przy ul. Obwodowej.

– W budynku murowanym zapaliła się część konstrukcji dachowej – mówi st. kpt. Mateusz Pupek. – Budynek nie był zamieszkały, nie było poszkodowanych. Strażacy dokładnie sprawdzili pogorzelisko kamerą termowizyjną.

Fot. facebook.com/OSP-Spytkowo

W miniony weekend poza pożarami zdarzyły się trzy wypadki drogowe. Po sobotnim zderzeniu czołowo-bocznym aut na Szosie Obwodowej jedna osoba trafiła do szpitala. Natomiast w niedzielne popołudnie strażacy interweniowali w Wilkasach przy ul. Obwodowej, gdzie zderzyły się trzy samochody. W kolizji ucierpiała kobieta, która z urazem szyi i ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala. Do wypadku z udziałem motocyklisty doszło w Gutach. Motor znalazł się w rowie, a kierowca motocykla na noszach pojechał na SOR. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
Renata Szczepanik

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5