Rekruter WOT mieszka w twoim powiecie

2021-07-15 12:31:46 (ost. akt: 2021-07-15 12:43:14)

Autor zdjęcia: Arch. 4. WMBOT

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.
— Rekruterzy posiadają wiedzę i doświadczenie, którym mogą podzielić się z osobami zainteresowanymi służbą. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości, z którymi wiąże się podjęcie decyzji o rozpoczęciu służby wojskowej — informuje Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. — Z rekruterami WOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy.

Rekruterzy od samego początku, kiedy tylko nawiążą kontakt z ochotnikiem, aż do momentu wcielenia, a czasem nawet i po wcieleniu, mają z nim ciągły kontakt, zapewniając pomoc i wsparcie.
Obecnie w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej jest 40 rekruterów w całym województwie, a 200 rekruterów w całej Polsce.

W powiecie giżyckim chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą kontaktować się z st. szer. Krzysztofem Apanasewiczem, mieszkańcem powiatu giżyckiego. Tel. 503-389-076

Do Wojsk Obrony Terytorialnej wstąpił on w celu „sprawdzenia się” jak i z pobudek patriotycznych. Jego pradziadek kpt. Ryszard Raczyński ps. „Radek” służył w Armii Krajowej i jest dla niego wielką inspiracją i motywacją do służby.
Żołnierzem jest od 20 października 2019 roku. Prywatnie interesuje się strzelectwem, historią i psychologią. Aktualnie jest na kursie podoficerskim Sonda i swoją przyszłość wiąże ze stała służba w wojsku. Najczęściej zadawane pytanie jakie dostaje na rozmowach rekrutacyjnych to „Czy jest ciężko?” - Na to pytanie zawsze odpowiada krótko i zwięźle „Nie będzie lekko, ale będzie warto!”.

Z kolei w powiecie ełckim funkcję rekrutera sprawuje szer. Wojciech Kucik, który mieszka w Baranach (wieś w okolicach Ełku). Został żołnierzem, ponieważ chciał zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego niż codziennej rutyny, interesuje się sportem. Tel. 721-082-258

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5