GKS Mamry pokonały trzecioligowców z Podlasia

2021-02-16 09:22:47 (ost. akt: 2021-02-16 09:32:10)

Autor zdjęcia: Marek Grochowski

Podopieczni Przemysława Łapińskiego odnieśli zwycięstwo w piątym zimowym meczu kontrolnym. Mamry pokonały III ligowy KP Wasilków 5-1.
Strzelanie w 16. minucie rozpoczął Mateusz Skonieczka, a minutę później skutecznym strzelcem okazał się Michał Świderski i w dwie minuty było 2-0. Drużyna z Podlasia w 38 min zdobywa kontaktową bramkę, ale tuż przed przerwą odskakujemy znowu na dwie bramki, bo Radosław Gulbierz trafia do bramki na 3-1 dla GieKSy. W drugiej połowie dalej zawodnicy znad Niegocina prowadzą inicjatywę w grze. W 17-stej minucie od wznowienia gry dobywamy czwartą bramkę, a strzelcem gola zostaje Rafał Raiński. W ostatnich fragmentach spotkania Krystian Sadoch podwyższa wynik na 5-1. Końcowy rezultat spotkania mógłby być nawet wyższy, ale swoje dobre okazje bramkowe w meczu nie wykorzystali m.in. Paweł Dymiński, Radosław Gulbierz i Krystian Sadocha.


– Kolejna gra kontrolna za nami. Cieszę się, że pogoda w Ełku dopisała i udało nam się rozegrać sparing w warunkach, które pozwoliły na sprawdzenie trenowanych elementów piłkarskiego rzemiosła – komentuje grę Przemysław Łapiński, trener GKS Mamry. – Boisko, nie było może idealne, ale w porównaniu z poprzednim tygodniem było zadowalające. Ogólnie rzecz ujmując to rozegraliśmy niezłe zawody. Nie chodzi tylko o zdobyte bramki, ale o zachowania boiskowe. Staramy się wypracować pewne automatyzmy i powoli widać, że częstotliwość ich jest co raz większa. Co prawda droga jeszcze daleka, ale jesteśmy na dobrym szlaku. Jestem zadowolony z moich piłkarzy, bo wiem i widzę, że im zależy i że wciąż chcą się rozwijać, to cieszy. Zaciskamy zęby i dalej ciężko pracujemy.


Mecz był rozgrywany w wymagających dla obu stron warunkach, szczególnie na śliskiej nawierzchni boiska i przy temperaturze sięgająca -5 stopni. Pomimo tego, sztuczna murawa stadionu w Ełku pozwalała zagrać i stworzyć ciekawe widowisko.

GKS MAMRY – KP WASILKÓW 5-1 (3-1)
Bramki: Skonieczka, Świderski, Gulbierz, Raiński, Sadocha.
Skład: Bebłowski ( Murawski 46 min)- Świderski, Drężek, Bańkowski, Kulik, Skonieczka ( Raiński 60 min), Adamiec , Gulbierz (Rusiak 55 min), Wiszniewski ( Dymiński 70 min), Drażba (Rutkowski 28 min), Dymiński ( Sadocha 58 min).

Kolejny mecz kontrolny zagramy z MKS KORSZE 19.02.2021r .
M.G.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5