Giżycka Grupa Regatowa na podium w Sopocie

2020-07-21 15:00:00(ost. akt: 2020-07-21 16:00:21)

Autor zdjęcia: Gwidon Libera

Załoga Yacht Klub Polski Gdynia triumfowała w drugiej rundzie Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. W Sopocie udało się rozegrać 12 wyścigów. Miejsca na podium uzupełniły załogi Yacht Clubu Gdańsk i Giżyckiej Grupy Regatowej.
Liderem rankingu Ekstraklasy żeglarskiej został YKP Gdynia.

W weekend 18-19 lipca przy sopockim molo rozegrana została druga rund Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. W sobotę mimo słabego wiatru, organizatorom udało się przeprowadzić 12 wyścigów, po których na prowadzeniu był gdyński Yacht Klub Polski.

Różnice w czołówce były minimalne, bo tuż za nimi z zaledwie dwoma punktami straty plasowały się kolejne załogi - z Gdańska i żeglarze z Giżycka.

Tuż za podium, ale również z małą stratą, plasowały się Olsztyński Klub Żeglarski oraz Legia Warszawa. Nieco słabiej radził sobie zwycięzca 1 rundy i lider rankingu KS Iskra AMW Gdynia, zajmując 6. miejsce ze stratą 10 punktów do lidera. Tuż za nimi znajdowała się pływająca nierówno ekipa Sztorm Grupy z Warszawy na remisie z doskonale radzącym sobie w tych warunkach Yacht Clubem Sopot.

Wszystko wskazywało na to, że niedziela przyniesie zaciętą walkę i duże emocje. Niestety, prognozy wiatrowe nie sprawdziły się i mimo paru prób rozegrania wyścigów, natura była silniejsza i zbyt słaby wiatr uniemożliwił rywalizację. Sprawiło to, że wyniki po pierwszym dniu zostały uznane jako końcowe.


W drugiej rundzie GGR zajęła trzecie miejsce, w klasyfikacji generalnej reprezentacja Giżycka znalazła się tuż za podium, na czwartym miejscu.
— Osiągnęliśmy maksimum w tych warunkach — nie ma wątpliwości Marek Stańczyk z GGR. — Byliśmy jedyną ciężką załogą w czołówce, nasi rywale byli nawet o 60 kilogramów lżejsi i w słabym wietrze zdecydowanie szybsi. Mimo wszystko wygraliśmy dwa z sześciu wyścigów i skończyliśmy punktowo blisko zwycięzcy. W tym roku nastawialiśmy się głównie na europejską Ligę Mistrzów, do której awansowaliśmy po zeszłorocznym zdobyciu Mistrzostwa Polski. Jednak z powodu wirusa liga się na razie nie odbywa więc ponownie walczymy o zwycięstwo w Ekstraklasie Żeglarskiej w Polsce.

Giżycka Grupa Regatowa w Sopocie startowała w składzie: Marek Stańczyk, Andrzej Kucieński, Jan Fursewicz, Mikołaj Nowakowski, Łukasz Kacprowski.

Warto odnotować, że giżycczanie wystąpili nie tylko w załodze GGR. Krzysztof Małecki (Yacht Club Gdańsk) zajął z załogą drugie miejsce, Wojciech Myśliwiec i Marcin Panaś (Iskra) – szóste miejsce, Piotr Małecki (Sztorm) – siódme miejsce.
Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting w Sopocie.
Mat. prasowy

Najlepsi w drugiej rundzie Ekstraklasy, 18-19 lipca, Sopot:
1. YKP – Yacht Klub Polski Gdynia (sternik Rafał Sawicki) – 11 pkt.
2. YCG – Yacht Club Gdańsk (Krzysztof Małecki) – 13 pkt.
3. GIZ - Giżycka Grupa Regatowa (Marek Stańczyk) – 15 pkt.
4. OKZ – Olsztyński Klub Żeglarski (Wiktor Plitko) – 16 pkt.
5. LEG – Legia Warszawa (Jakub Pawluk) – 18 pkt.

Klasyfikacja generalna Ekstraklasy po 2 rundach:
1. YKP – Yacht Klub Polski Gdynia – 23 pkt.
2. YCG – Yacht Club Gdańsk – 21 pkt.
3. ISK – KS Iskra AMW Gdynia – 19 pkt.
4. GIZ - Giżycka Grupa Regatowa – 19 pkt.
5. OKZ – Olsztyński Klub Żeglarski – 14 pkt.


Fot. Gwidon LiberaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Abc #2951002 | 89.229.*.* 21 lip 2020 20:45

    Czas zrzucić zbędne kilogramy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5