Udane starty Giżyckiej Grupy Regatowej

2020-07-08 11:01:53 (ost. akt: 2020-07-08 11:04:24)
Pracowite tygodnie mają za sobą zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej! W mocno opóźnionym w tym roku sezonie z powodzeniem zaliczają swoje pierwsze sportowe starty.
Komplet giżyckich Laserowców (21 zawodników!) rywalizował w dniach 24-26.06 w Regatach LOTOS Nord CUP w Gdańsku – na podium stanęli Julia Rogalska, Natalia Burczyńska i Stanisław Konarzewski, Natalia nawet trzykrotnie!

WYNIKI

Laser 4.7:
Natalia Burczyńska – 2 wśród kobiet! (2 U16K, 2 U18K, 8 open)
Lena Cituk – 11 w U16K (30 open)
Kamil Stemplewski – 16 w U16M (33 open)
Jakub Kluk – 20 w U16 (43 w open)
Maja Szwejk – 21 w U16K (50 open)
Hania Borkowska – 22 w U16K (58 open)
Nikodem Górski – 34 w U16M (66 open)
Oliwia Siedlecka – 25 w U16K (69 open)

Laser Radial:
Stanisław Konarzewski – 2 w U17M (10 open)
Julia Rogalska – 1 w U19K (11 open)
Tomasz Trajnowicz – 10 U19M (14 open)
Hubert Maczyszyn – 23 U19M (32 open)
Amelia Dziąba – 11 U19K (49 open)
Konrad Dziąba – 21 w U17M (58 open)
Oskar Maguda – 42 U19M (66 open)
Franek Niesiobędzki – 27 w U17M (68 open)
Janek Melzer – 28 w U17M (69 open)

Laser Standard:
Stanisław Klimaszewski – 6 open
Wojciech Klimaszewski – 4 w U22M (8 open)
Stanisław Sawicki – 8 w U22M (13 open)
Mateusz Siedlecki – 12 w U22M (17 open)

Pierwsza liga klasy Optimist (grupa A) wystartowała w Pucharze KS Zatoka Pucka (20.06-22.06)– tu srebrny puchar wywalczył Mateusz Gigielewicz!

WYNIKI całego giżyckiego teamu:
Chłopcy:
2. Mateusz Gigielewicz
7. Patryk Chełkowski
28. Jan Fuk
75. Michał Ciechanowicz
77. Miłosz Wyszyński

Dziewczynki:
20. Magdalena Skórnóg
35. Ewa Fabisiak

Prosto z Pucka optimistyczny team gr. A pojechał na zachodnie wybrzeże – tam na Pucharze Dziwnowa (26-28.06) aż czworo zawodników rywalizowało w złotej grupie tj. Patryk Chełkowski, Mateusz Gigielewicz, Magda Skórnóg i Jan Fuk. Ostateczne WYNIKI przedstawiają się następująco:

Dziewczynki:
13. Magdalena Skórnóg
29. Ewa FabisiakChłopcy:
17. Patryk Chełkowski
21. Mateusz Gigielewicz
37. Jan Fuk
63. Michał Ciechanowicz
71. Miłosz Wyszyński
Miłym akcentem w Dziwnowie było wręczenie nagród za ranking Pucharu Polski klasy Optimist za rok 2019 – zwycięstwo Pucharu w grupie A wywalczył Mateusz Gigielewicz!

Młodsza optimistyczna grupa (B) rywalizowała z kolei w dniach 27-28.06 w Iławie – na podium Regat Pomarańczowych stanęła Weronika Grala! Oto WYNIKI:

2. Weronika Grala,
25. Miłosz Ciechanowicz,
26. Piotr Kostrzewa
33. Antonina Dziekańska
41. Karol Kostrzewa,
50. Maja Horoszkiewicz,
51. Zosia Kuszewska,
53. Nikodem Machejko

Zaraz po imprezie w Iławie nasi optimistyczni zawodnicy zaliczyli kolejny start – tym razem w silnowiatrowych regatach Vecor Sails Cup w Gdańsku (30.06-2.07), tam osiągnęli następujące WYNIKI:

15. Piotr Kostrzewa
30. Miłosz Ciechanowicz
47. Karol Kostrzewa
79. Weronika Grala
84. Nikodem Machejko
97. Adam Szalewicz
Weronika, po chwilowej niedyspozycji zdrowotnej w pierwszych dniach regat zwyciężyła we wszystkich wyścigach ostatniego dnia imprezy!

Alicja Klimaszewska
Giżycka Grupa Regatowa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5