Powstał wybieg dla psów, czworonogi mogą tu hasać do woli

2019-05-05 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-02 12:18:11)
Psi wybieg, projekt w ramach Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego, doczekał się wreszcie realizacji. Teren do hasania czworonogów znajduje się przy ulicy Wodociągowej. Mieszkańcy okolicy chętnie tu przychodzą ze swoimi pieskami.
Rada Miejska w Giżycku 24 kwietnia podjęła uchwałę zatwierdzającą regulamin korzystania z psiego wybiegu zlokalizowanego na terenie zielonym przy ulicy Wodociągowej, w okolicy placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Teraz miejsce jest oficjalnie otwarte. Psi wybieg to inicjatywa Stowarzyszenia Aktywne Giżycko, zrealizowana w ramach Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego.

— To miejsce, które było bardzo potrzebne w mieście — mówi pani Grażyna, którą spotkaliśmy w poniedziałek ze swoim czworonożnym Jimmym na psim wybiegu. — Mimo że wybieg nie jest duży, to należy się cieszyć, że w ogóle powstał. Pieski w końcu mogą sobie pobiegać i nikt nie zarzuca właścicielom, że są bez smyczy. Mają tu trochę luzu, którego bardzo potrzebują. Puszcza się je i latają sobie, widać, że im się podoba, a właściciele mogą sobie odpocząć, porozmawiać.

Pani Grażyna przyprowadziła na wybieg Jimmiego, spotkała tu panią Teresę, która wyszła na świeże powietrze z Kamą.
Do tej pory obie panie prowadzały psy na smyczy, raczej ich nie spuszczały. Teraz mogą dać się wyszaleć swoim czworonożnym podopiecznym.
— Z początku mieszkańcy nie wiedzieli co to za ogrodzony teren — przyznaje pani Teresa. — Ale już domyślili się i korzysta z miejsca bardzo dużo osób z psami. Wybiegi przydałyby się też w innych miejscach w mieście, mamy kilka osiedli, na przykład przy ulicy Moniuszki.

Obie panie mieszkają w bliskiej okolicy i chętnie przychodzą z czworonogami na wybieg. Mimo że ich pupile nie są agresywne, bały się dotychczas spuszczać je ze smyczy, mając świadomość tego, że mogłyby zostać ukarane mandatem.
Oczywiście zdarzają się w psim towarzystwie animozje. Jednak, właściciele wiedzą jak sobie z nimi radzić. Jedni czekają na wyjście drugich z wybiegu i wtedy wchodzą, niepotrzebnych problemów nikt nie stwarza.

— Wymieniamy się i wszyscy są zadowoleni — mówi pani Grażyna. — Wiemy, kiedy z jakim pieskiem można wejść, kiedy psy będą się dobrze bawić.
— Moja Kama na przykład nie lubi dużych psów, gdy takie są na wybiegu, spacerujemy obok i wchodzimy, kiedy one wyjdą — dodaje pani Teresa.

Do wybiegu doprowadzona jest woda, zrobiony jest miniwodopój dla piesków. Jak mówią nasze rozmówczynie, brakuje tylko ławek, na których właściciele psów mogliby usiąść, przydałby się też kosz na śmieci. Jednak, jak zaznaczają, narzekać nie chcą, bo samo powstanie wybiegu oceniają bardzo pozytywnie. Zresztą, wymienione braki mają zostać uzupełnione.

Wybieg jest miejscem przeznaczonym do odbywania zabaw z psami bez smyczy. Zakazuje tu zakaz karmienia pupili, z wyłączeniem dawania im smakołyków z ręki. Nie można tu wprowadzać psów agresywnych, chorych, suk będących w rui i ciężarnych. Ważne, że psa nie można zostawić, powinien być pod nadzorem właściciela. Czworonogi powinny mieć aktualne szczepienia i posiadać założoną obrożę. Dzieciom do 12 lat i ich pieskom na wybiegu powinna towarzyszyć osoba dorosła.

Z.O.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Psy #2729490 | 89.229.*.* 9 maj 2019 23:00

  z całego miasta mogą tutaj pobiegać. Ale wyczyn radnych ohohohohohoooo

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mazur #2728840 | 81.190.*.* 9 maj 2019 05:45

  To teraz psiarze bedą mieli raj na ziemi.Ciekawe czy beda sprzatac po swoich kundlach.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. JAN #2727855 | 89.229.*.* 7 maj 2019 13:43

  To już plac JP2 się znudził Pani Piotrowska sadziła drzewka żeby pieski miały co podlewać, brawo.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Super #2727423 | 37.47.*.* 6 maj 2019 16:45

   Dobry pomysł, przynajmniej pieniądze nie poszły na marne jak w przypadku zatrudnienia kolegi partyjnego na stanowisko drugiego zastępcy burmistrza

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. PORONIONY POMYSŁ #2727052 | 89.229.*.* 6 maj 2019 06:27

   jeny Tylko DWAJ pisowscy aktywiści z Wilanowa mogli wpaść na tak poroniony pomysł :-)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Pokaż wszystkie komentarze (8)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5