Turecka gościnność jest niebywała

2017-09-27 13:44:25(ost. akt: 2017-09-27 13:50:03)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

W dniach 16-22 września 2017 roku Kamila Gryczan i Ewa Sieńko, uczennice klasy IIb, II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku wraz z koordynatorkami: Mariolą Plaugo i Małgorzatą Szpakowską uczestniczyły w III mobilności projektu Erasmus+ „Nauczanie i uczenie się z ICT”, która odbyła się w centralnej Anatolii w Turcji.
Po siedemnastu godzinach podróży dotarłyśmy do celu - miejscowości Gulsehir oddalonej o około 2000 km od Giżycka - relacjonują uczennice II LO Ewa i Kamila.

Nadszedł czas na zapoznanie się z rodzinami, które gościły nas przez cały pobyt. Mimo naszych początkowych obaw, gospodarze przyjęli nas niesamowicie ciepło i serdecznie. Turecka gościnność jest niebywała, mogłyśmy jej doświadczyć na każdym kroku.
Głównym celem naszego wyjazdu było poznanie nowych aplikacji i narzędzi komputerowych używanych przez naszych tureckich partnerów oraz wdrożenie tych innowacji w nauczaniu i uczeniu się. Uczestniczyliśmy w interaktywnej lekcji biologii prowadzonej przez Sedę Zuhal z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i nowoczesnych narzędzi ICT. My zaprezentowałyśmy użycie aplikacji GeoGebra na lekcji matematyki w języku angielskim przed całą międzynarodową grupą projektową z Turcji, Słowacji, Grecji i Węgier.

Podziwialiśmy też bogate zaplecze techniczne szkoły. Wszystkie klasopracownie są wyposażone w tablice multimedialne, a uczniowie w tablety i darmowe podręczniki.
Kolejne dni były także bogate w treści edukacyjne. Zostaliśmy zaproszeni do firmy ICT - ATA Bilgisayar & Güvenlik, gdzie prowadzący przedstawił nam techniki programowania w języku C++, php, java, css i ich praktyczne użycie w tworzeniu stron internetowych. Zademonstrował użycie GPS w edukacji, podczas lekcji w terenie oraz w transporcie uczniów do szkoły.

Nabytą wiedzę wykorzystaliśmy na lekcji geografii w Parku Narodowym w Göreme, gdzie przy użyciu telefonów komórkowych wyposażonych w GPS grupy uczniów i nauczycieli badali położenie i lokalizacje kolejnych etapów drogi.

Ciepło przyjęły nas władze miasta, którym na spotkania z Gubernatorem opowiedzieliśmy o naszym projekcie i wrażeniach z wizyty w Turcji.

Mobilność do tego kraju dała nam możliwość zawarcia nowych przyjaźni zagranicznych. Przekonałyśmy się, że tamtejsi uczniowie są bardzo sympatyczni i otwarci. Zgodnie stwierdzamy, że był to tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Na co dzień miałyśmy styczność z turecką kulturą i zwyczajami. Okoliczności pozwoliły nam na szlifowanie języka angielskiego.

Wyjazd ten na długo zostanie w naszej pamięci, gdyż możliwości oferowane przez Erasmus+ pozwalają nam na rozwój osobowy, zawodowy, poznanie innowacyjnych metod nauki i pracy i budowanie relacji z krajami Europy.

II LO w Giżycku


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. propaganda wg nauczycieli przedsiębiorczości #2342084 | 87.205.*.* 3 paź 2017 10:46

    "Turecka gościnność jest niebywała" hahahahahahahahaha ;D

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5