Odpal lokomotywę i wyrusz w Święta wraz z Muzeum

2023-11-28 17:37:10(ost. akt: 2023-11-29 09:37:59)

Autor zdjęcia: MHE Ełk

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza wszystkich na przeżycie pełne świątecznego uroku i tradycji 6 XII 2023 roku MHE stanie się areną niezapomnianego mikołajkowego wydarzenia, pełnego gwiazdkowych atrakcji. WSTĘP WOLNY!
Rozpoczęcie tej wyjątkowej imprezy (godzina 16.30) otworzy przybyłym mieszkańcom drzwi do krainy świątecznych cudów. Już na starcie poczują magię, gdy wspólnie odpalą "świąteczną lokomotywę" przed majestatycznym budynkiem Muzeum Historycznego.

Przez trzy godziny każdy chętny będzie miał okazję spotkać się twarzą w twarz z samym Świętym Mikołajem, w jego magicznym wagonie pocztowym. Czekają nie tylko słodkie niespodzianki, ale także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z wesołym brodaczem.

W ramach świątecznego eventu, o godzinie 17.00, odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy "Świat toruńskiego piernika", dzięki czemu będzie można odkryć tajniki tej tradycyjnej słodkości podczas kuratorskiego oprowadzania po salach wystawowych MHE.

Nie zabraknie także widowiskowych atrakcji! W godzinach 17.30 i 18.30 chętni zanurzą się w świat tradycyjnego wypieku pierników podczas pokazu "Jak to się robi?". Dodatkowo, w Centrum Edukacji Muzealnej zaserwowany zostanie spektakl teatralny "Uwierz w Świętego Mikołaja" – emocje gwarantowane!

Dla najmłodszych uczestników przewidziano także mnóstwo atrakcji. W czasie trwania wydarzenia, od godziny 16.30 do 19.30, będą mogli wziąć udział w warsztatach naparów herbacianych i zdobienia pierniczków w Centrum Edukacji Muzealnej. Przed budynkiem MHE czekają również animacje dla dzieci, które sprawią, że czas będzie biegł im równie szybko co Świętemu Mikołajowi w noc wigilijną.

Zimowy mikołajkowy wieczór z MHE rozgrzeje gorąca herbata, którą będzie mógł uraczyć się każdy od godziny 16.30 do 19.30 (Centrum Edukacji Muzealnej).

— Niech 6 grudnia 2023 stanie się dla Ciebie dniem pełnym magii, uśmiechów i tradycji podczas MIKOŁAJEK W MHE. Wstęp wolny, a emocje gwarantowane! Dołącz do naszej świątecznej rodziny — zachęca ełcka instytucja kultury.

mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5