Międzynarodowy debiut ełckiego policyjnego duetu

2023-11-20 14:12:50(ost. akt: 2023-11-20 18:40:47)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjant z Ełku oraz jego pies służbowy godnie reprezentowali warmińsko-mazurskich policjantów na litewskich zawodach. Aspirant Soja i Reja vel Gama debiutowali w międzynarodowej formule.
Policjanci z Warmii i Mazur otrzymali w Komendzie Głównej z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romana Kustera podziękowania za udział w zawodach drużyn policyjnych na Litwie. Polską Policję reprezentował także policjant z Ełku razem z psem służbowym.


Nadinsp. Kuster podziękował 5 policjantom z Warmii i Mazur za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w Zawodach Najlepszych Drużyn Policyjnych organizowanych przez Policję Republiki Litewskiej.

Wśród konkursowych mundurowych znalazł się asp. Artur Soja z komendy w Ełku. Policjant wybrał się na zawody ze swoim psem służbowym wabiącym się Reja – dla przyjaciół Gama. Zwierzę jest wyszkolone do wyszukiwania narkotyków i swoje umiejętności pokazało w dobrym stylu na litewskich zawodach.


Gama prowadziła między innymi przeszukania bagaży pod kątem narkotyków. Jej zadaniem było także sprawdzanie trybun sportowych. Gama musiała także pokonać specjalny tor przeszkód dla psów. W tych wszystkich konkurencjach skutecznie zdobywała punkty dla drużyny wykazując się pracowitością, posłuszeństwem i skutecznością.

- To pierwsze tego typu zawody naszego zgranego duetu na arenie międzynarodowej. Uczestnictwo w takich zawodach i reprezentowanie Polskiej Policji to wyróżnienie, bo z Gamą przewodnik pracuje w Ełku od 6 miesięcy - nie ukrywają zadowolenia ełccy mundurowi.

mat KPP Ełk; opr. mac.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5