Takie "skarby" tylko w Jeziorze Ełckim

2022-08-20 10:40:30(ost. akt: 2022-08-20 11:01:23)

Autor zdjęcia: Fb/Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych

W sobotę za tydzień kolejna akcja sprzątania naszego jeziora. Gdzie tym razem pojawią się nurkowie?
W piątek nurkowie ze Szkoły Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych Podwodnik przeprowadzili rekonesans przed akcją oczyszczania Jeziora Ełckiego.

Mimo przeprowadzenia wielogodzinnych akcji sprzątania i wydobycia około 8 000 litrów śmieci niecały rok temu dno jeziora wygląda, jakby ktoś opróżnił tam kontener… — piszą nurkowie z Podwodnika.

Dlatego i tym razem pojawią się w okolicach mostu na ulicy Zamkowej. Będzie to już czwarta akcja sprzątania naszego akwenu z udziałem nurków z Podwodnika. I jak przyznają, jest to najbardziej wymagające jezioro, ale nie ze względu na warunki, lecz stan zanieczyszczenia.


Przydadzą się każde ręce do pracy: zapraszamy zarówno płetwonurków (posiadających certyfikat oraz umiejętności i doświadczenie nurkowe), jak i osoby chętne do pomocy na brzegu i łodziach, a także zbierających śmieci z powierzchni w skafandrach i sprzęcie ABC oraz osoby rzucające magnesami (będzie wyznaczone miejsce, w którym aktualnie nie pracują płetwonurkowie
Płetwonurkowie zobowiązani są posiadać kompletny i sprawny sprzęt nurkowy oraz posiadany patent nurkowy (do wglądu). Inne osoby biorące udział w akcji powinny posiadać odpowiednią odzież i obuwie mając na uwadze jego zabrudzenie oraz ew. uszkodzenia. Wszystkich chętnych ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres: stowarzyszenie@podwodnik.org. Osobom zgłoszonym zapewniamy ciepły posiłek, wodę i ciepłe napoje oraz akcesoria do pracy: rękawice, siatki, worki, płetwonurkom – napełnianie butli sprężonym powietrzem, osobom na łodziach – użyczenie kamizelek asekuracyjnych
— wyjaśniają organizatorzy akcji.

Gdzie? Ełk, Promenada przy Moście Zamkowym
Kiedy? Sobota, 27 sierpnia
Plan działania:
8.30 - zbiórka osób chcących pomóc w przygotowaniu akcji
9.00 - odprawa płetwonurków
9.30 - odprawa wszystkich uczestników akcji
10.00 - oficjalne rozpoczęcie
ok. 14.00 - ciepły posiłek.
ok. 15.00 - zakończenie akcji

Zobaczcie na zdjęciach poniżej, jakie "skarby" skrywa nasze jezioro...

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5