Po raz kolejny grali po to, aby Seba mógł stanąć na nogi

2022-07-27 17:51:11(ost. akt: 2022-07-27 18:13:17)
Mecz o Wszystko; Prostki 16 VII 22 r.

Mecz o Wszystko; Prostki 16 VII 22 r.

Autor zdjęcia: Akademia Małego Piłkarza/FB

W sobotę 16 VII w Prostkach rozegrano charytatywny Mecz o Wszystko na rzecz Sebastiana Ocimka, sparaliżowanego piłkarza tamtejszego Pojezierza. Event cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy korzystali z towarzyszących mu atrakcji. Zebrano niemal 4 tys. zł.
Sebastian Ocimek to piłkarz Pojezierza Prostki (powiat ełcki), który dwa lata temu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w trakcie swojego seniorskiego debiutu przeciwko drużynie ełckiej Rony. Młody chłopak bardzo mocno ucierpiał w wyniku zderzenia się z własnym bramkarzem - stracił przytomność i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Białymstoku. Wstępne diagnozy mówiły o tym, że być może został sparaliżowany, na szczęście - jak pokazał czas - nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Podjęto rehabilitację, która trwa nieustannie.

Zbierano na jego rzecz do puszek, organizowano festiwale kulinarne oraz licytacje prowadzone na facebook’owej grupie „Mecz o Wszystko!!! Sebastian Ocimek Licytacje!!!”. Tematem Seby zainteresowała się w swoim formacie „Sprawa dla reportera” Elżbieta Jaworowicz, w której programie kilka rozpoznawalnych twarzy zadeklarowało nastolatkowi pomoc. Sebastian przechodził również rehabilitację w renomowanych ośrodkach. Są efekty. Seba staje się coraz bardziej samodzielny.

Cały czas stara się mu pomagać macierzysty klub, który m.in. namówił Drużynę Wielkich Serc, aby zawitała do Prostek rozegrać charytatywne spotkanie połączone ze zbiórką. DWS, czyli ekipa złożona z polityków różnych opcji, chętnie do Prostek przyjechała w ubiegłe wakacje i zmierzyła się z drużyną Przyjaciół Sebastiana. Uzbierano wówczas prawie 8,5 tys. zł.

Teraz poseł Michał Wypij z kolegami odwiedził Prostki ponownie – w sobotę 16 lipca na tamtejszym stadionie leśnym odbył się kolejny „Mecz o Wszystko”. Event został zorganizowany w ramach Dni Prostek i rozpoczął się o godz. 13:30.

Oprócz kapitana DWS, Michała Wypija, w jej składzie pojawili się m.in. Marcin Malewski z Warmii Energa Olsztyn oraz Mahamadou Junior Bah z Polonii Lidzbark Warmiński. Drużynę Przyjaciół Sebastiana tworzyli lokalni notable, piłkarze oraz przyjaciele i znajomi Seby. Dopisała pogoda oraz frekwencja wśród mieszkańców, którzy pojawili się na stadionie leśnym, aby dorzucić coś do puszki. Taki był warunek wstępu na stadion. Było warto, bo organizatorzy przygotowali dla widzów potrawy z grilla, watę cukrową oraz lemoniadę.

Sam mecz rozegrano w przyjacielskiej atmosferze, a Seba oglądał go na własne oczy i był w doskonałym humorze.

Wszyscy jesteśmy jedną Drużyną Sebastiana. Dziś w Prostkach zagraliśmy #meczowszystko. Wynik hokejowy 8:5 dla Drużyny Przyjaciół Sebastiana. Bramki dla nas strzelili: Michał Wypij (3), Kamil Kozłowski oraz Kamil (Maradona) Turowski — czytamy we wpisie z soboty 16 VII na FB Drużyny Wielkich Serc.

Trzy dni później (19 VII) dowiedzieliśmy się o ważniejszym „wyniku” związanym z sobotnim meczem.

W sobotnim #MeczOWszystko dla Sebastiana zebraliśmy do puszek kwotę 3,826,56 zł i 20 Euro. Dziękujemy serdecznie wszystkim za obecność na meczu i wsparcie naszego wojownika — poinformował klub z Prostek na swoim FB.

Cały czas prowadzone są licytacje na rzecz Sebastiana Ocimka. KS Pojezierze Prostki do 5 sierpnia czeka z zamknięciem licytacji piłki do siatkówki, na której odręczne podpisy złożyła kadra i sztab naszej reprezentacji siatkarskiej, która chwilę temu wywalczyła brąz w Lidze Narodów. Kwota startowa to 100 zł.


Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5