Dowiedzieli się, jak bezpiecznie "kręcić się" wypoczynkiem nad wodą

2022-07-11 18:58:52(ost. akt: 2022-07-11 19:09:16)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Niestety jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Dlatego właśnie ełccy policjanci już po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską kampanię pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Niestety jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Dlatego właśnie ełccy policjanci już po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską kampanię pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem tej informacyjno-edukacyjnej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym nad wodą.

W ramach kampanii w miniony piątek (08.07.2022r.) funkcjonariusze spotkali się z uczestnikami kolonii zorganizowanej w Bursie Szkolnej w Ełku oraz w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśny Dwór”. Podczas spotkań rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, a także wskazywali najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Policjanci uczulali młodych ludzi, że woda, nawet ta najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym i groźnym żywiołem.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, korzystania ze sprzętu pływającego i uprawiania sportów wodnych. Podkreślali przy tym, że dobrze spędzony czas nad wodą to czas spędzony w bezpieczny sposób.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Obrazek w tresci

mat. KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5