Ta dziewczynka zapamięta swoją komunię do końca życia

2022-06-07 19:05:21(ost. akt: 2022-06-07 19:08:52)

Autor zdjęcia: PAP

Uczciwy znalazca przyniósł do ełckiej komendy znaleziony portfel z pieniędzmi. Jak się okazało wypadł on dziewczynce, która trzymała tam pieniądze otrzymane na I Komunię Świętą, a zgubiła go będąc z mamą na zakupach.
Wyobraźmy sobie, że gubimy portfel, w którym była znaczna dla nas suma pieniędzy. Każdy z nas w takiej sytuacji miałby nadzieję, że znajdzie się uczciwy znalazca, który sprawi, że wszystko wróci do nas. Tym bardziej jeśli są to pieniądze otrzymane z okazji I komunii świętej. A jak wielu zdecydowałoby się wykonać ten wysiłek, poświęcić swój czas, by taką zgubę zwrócić właścicielowi?

Jedną z takich osób jest mieszkaniec Ełku, który znalazł w sklepie portfel. W środku było sporo pieniędzy w polskiej i obcej walucie. Mężczyzna początkowo próbował odnaleźć właściciela przez internet. Potem zgłosił się do komendy i przekazał znaleziony portfel z pieniędzmi. Policjanci z kolei przekazali go uszczęśliwionej właścicielce.

Postawa, jaką zaprezentował ełczanin, powinna być obowiązkową reakcją każdego człowieka na takie zdarzenie. Jednak są też osoby, które niewłaściwie reagują podczas znalezienia wartościowych rzeczy i wzbogacają się takim znaleziskiem. Pomimo panującego nader często przekonania ”znalezione nie kradzione”, w rzeczywistości karalnym jest zabranie dla siebie znalezionej cudzej rzeczy. Gdy nie zwracamy znalezionych rzeczy właścicielowi lub do biura rzeczy znalezionych, dokonujemy przywłaszczenia.

mat. KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5