Czy psy potrafią zakładać kajdanki?

2022-05-25 15:44:37(ost. akt: 2022-05-25 15:55:36)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Psy Vader i Jambo dostarczyły przedszkolakom wiele emocji i sprowokowały do różnych refleksji i pytań. Policyjne psy podczas spotkania z dziećmi w przedszkolnym ogrodzie pokazały część swoich umiejętności, a ich przewodnicy opowiedzieli o swoich zadaniach służbowych.
Vader i Jambo to policyjne psy, które dziś odwiedziły przedszkole w Ełku. Spotkanie zostało zorganizowane, żeby porozmawiać z dziećmi o kontaktach ze zwierzętami oraz by pokazać maluchom, że psy także realizują w Policji ważne zadania.

Przewodnicy psów opowiadali o konieczności szacunku i opieki nad zwierzętami, ale także o niewłaściwych zachowaniach: drażnieniem psa czy przesadną ufnością. Ważne, żeby dzieci wiedziały, jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Dzieci dowiedziały się także, co zrobić, gdy spotyka się agresywne zwierzę. Poznały bezpieczną postawę „żółwia”, którą należy przyjąć w razie ataku psa.

Przewodnicy opowiadali również o specyfice służby policyjnych psów – o ich szkoleniu, pracy i codziennej pielęgnacji. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć mały pokaz tresury oraz ćwiczeń z zakresu posłuszeństwa, a także obrony przewodnika.


KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5