Brutalne morderstwo pod Nidzicą w wigilijną noc. Sprawca stanął przed sądem
2025-08-19 16:00:56(ost. akt: 2025-08-19 15:01:08)
Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Gabriela A. oskarżonego o brutalne zabójstwo w Pawlikach.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nidzicy skierował 10 marca 2025 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Gabrielowi A. oskarżonemu o e zabójstwo 47-letniego mężczyzny.
Do zdarzenia tego miało dojść w nocy z 24 na 25 grudnia 2024 r. w miejscowości Pawliki na terenie gminy Nidzica. Według ustaleń prokuratora, Gabriel A., działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Andrzeja B. – mieszkańca pobliskiej miejscowości – oraz działając ze szczególnym okrucieństwem, uderzył pokrzywdzonego co najmniej jeden raz pięścią w twarz, wskutek czego pokrzywdzony przewrócił się na ziemię, po czym wielokrotnie kopał go obutą stopą po głowie, twarzy i klatce piersiowej, powodując u pokrzywdzonego szereg poważnych obrażeń ciała. Następnie, zdaniem śledczych, Gabriel A. wciągnął ciało nieprzytomnego pokrzywdzonego do zbiornika wodnego i umieścił jego głowę pod wodą, czym doprowadził do jego śmierci w wyniku utonięcia.
Ponadto, Gabriel A. został oskarżony o to, że w dniu 21 sierpnia 2024 roku w Pawlikach, stosując wobec Mariusza W. przemoc w postaci uderzania go pięścią po twarzy spowodował u niego obrażenia ciała, które spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządu ciała na czas nie przekraczający siedmiu dni.
Proces w tej sprawie rozpoczął się w 19 sierpnia bieżącego roku przed sądem Okręgowym w Olsztynie. Gabriel A. w pierwszym dniu procesu przyznał się do popełnienia obu zarzuconych mu czynów. Z uwagi na to, że oskarżony odmówił złożenia wyjaśnień sąd odczytał jego wyjaśnienia złożone wcześniej w trakcie postępowania przygotowawczego.
Na rozprawie sąd rozpoczął postępowanie dowodowe, przesłuchując w charakterze świadka 3 osoby, w tym dwie oskarżycielki posiłkowe, a także biegłego z zakresu medycyny sądowej.
Rozprawa została przerwana do dnia 20 sierpnia 2025 r. Na tym terminie planowane są przesłuchania kolejnych świadków w tej sprawie.
Gabriel A. aktualnie jest tymczasowo aresztowany.
Pierwszy z czynów zarzucanych Gabrielowi A. zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 15 lat albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez