Mimo kiepskiej pogody zawody się odbędą, ale zostały skrócone tylko do jednego dnia

2022-02-16 20:06:52(ost. akt: 2022-02-17 15:47:18)

Autor zdjęcia: MOSiR Ełk

Ambasadorem Pucharu Polski w Pływaniu Zimowym Ice Cup Poland w Ełku jest Piotr Biankowski - jeden z najlepszych polskich pływaków ekstremalnych, Aktualnie temperatura wody w Jeziorze Ełckim wynosi około 2 stopni.
W grudniu w Ełku odbyły się I Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Zimowym. Impreza okazała się dużym sukcesem, dlatego szykuje się powtórka.

W szczególny mroźny warmińsko-mazurski miesiąc nie może Was zabraknąć w Ełku. Na Jeziorze Ełckim, przy plaży MOSiR Ełk zostanie rozegrany Puchar Polski w Pływaniu Zimowym "Ice Cup Poland" — informują organizatorzy wydarzenia, MOSiR Ełk i Zahartowani.

Dla wszystkich twardzieli zaplanowano rywalizację na dystansach indywidualnych oraz sztafetowych. W ramach startów indywidualnych zaplanowano rywalizację na dystansach od 25 do 1 000 metrów w stylach dowolnym, klasycznym albo mieszanym. Z koeli w ramach sztafet odbędą się starty 4 x 25 i 4 x 50 metrów w stylu dowolnym.

Dajemy pełną gwarancję startu, zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne. Nie patrz z zazdrością na uczestników Pucharu Polski w Pływaniu Zimowym "Ice Cup Poland". Stań się jej częścią — zachęcają organizatorzy.

Ale jak się okazało, pogoda, a właściwie silny wiatr pokrzyżował plany organizatorom. Pierwotnie impreza miała trwać dwa dni - w sobotę i niedzielę. Jednak ze względu na wiatr, którego porywy mogą osiągnąć prędkość nawet 100 kilometrów na godzinę, organizatorzy podjęli decyzje o skróceniu imprezy tylko do jednego dnia. Jak zapowiadają postradają się, aby rozegrane zostały wszystkie zaplanowane starty. Być może uda się przygotować dodatkowy tor, co z pewnością ułatwi przeprowadzenie imprezy.

Ambasadorem Pucharu Polski w Pływaniu Zimowym Ice Cup Poland w Ełku jest Piotr Biankowski - jeden z najlepszych polskich pływaków ekstremalnych, który również weźmie udział w rywalizacji. W ubiegłym roku przepłynął La Manche. Jest srebrnym medalistą mistrzostw świata z Murmańska, wielokrotnym medalistą pływania zimowego na zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W tym roku przed nim są takie wyzwania jak opłynięcie Manhatanu, sztafeta przez Bajkał, być może jezioro Titicaca w Peru.

Na zawody przyjadą także mistrzowie i wicemistrzowie, multimedaliści mistrzostw świata w pływaniu zimowym:
• z województwa warmińsko – mazurskiego: Piotr Konopacki – mistrz świata w pływaniu lodowym na 100 m stylem dowolnym w pływaniu lodowym, 4. miejsce na 1000 m (2022 r., Głogów) oraz Mieszko Palmi-Kukiełko – mistrz świata w pływaniu lodowym na 250 m stylem dowolnym (2022 r. Głogów);
• z innych regionów Polski w Ełku wśród czołowych zawodników pojawią się m.in.: Agnieszka Stachowiak, Ola Kabelis, Michał Jagiełło, Wilhelm Gromisz, Klaudia Koczorowska, Krzysztof Kubiak, Tatiana Korona, Sabina Koj, Mirela Mazur.

Puchar Polski w Pływaniu Zimowym rozgrywany będzie na Plaży Miejskiej przy ul. Kolbego w Ełku.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5