Premiera teledysku już w poniedziałek!

2022-01-20 15:10:19(ost. akt: 2022-01-20 15:11:28)

Autor zdjęcia: Fb/Wolontariusze WOŚP Ełk

Przed nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagra już po raz 30. Z tej okazji powstał Ełcki Hymn WOŚP. W projekcie mógł wziąć udział każdy chętny. Jak to się im udało? Zobaczymy już w poniedziałek.
Już w niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju na ulice wyjdą tysiące wolontariuszy.

— Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych — czytamy na stronie Orkiestry.

Ełcki sztab pracuje już na pełnych obrotach. Program Finału jest już gotowy.

— 30 stycznia, Stara Plaża Miejska! Oj będzie się działo! Start godz. 9.00. A później po kolei, Galeria Brama Mazur, Parada Dobrych Serc, Wieża Ciśnień, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Ełckie Centrum Kultury i wiele spotkań w przestrzeni miasta, na których nie może Was zabraknąć! — zachęcają wolontariusze.

Ale Orkiestra to nie tylko niedzielne wydarzenia. To również szereg innych wydarzeń, podczas których będziemy mogli wesprzeć okulistykę dziecięcą.
Tegoroczny finał jest szczególny. Orkiestra zagra już po raz 30! Z tej okazji ełczanie chcieli w szczególny sposób uczcić ten jubileusz.

— Dzięki wspaniałej współpracy Ełckiego Centrum Kultury, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, a także dzieci i dorosłych mieszkańców Ełku po raz pierwszy powstaje Ełcki Hymn WOŚP, który nie tylko uświetni 30. finał WOŚP, ale i zostanie z nami na lata — mówią ełczanie.

— Z takim pomysłem wyszła Emilia Gajewska, szefowa ełckiego sztabu — opowiada Magdalena Popowska, jedna z osób pracujących przy Ełckim Hymnie WOŚP. — Mieliśmy kilka pomysłów, koncepcji jak to ma wyglądać, ale ostateczna wersja to zasługa Ewy Awramik.

Jak dodaje była to bardzo fajna przygoda.

— Nigdy nie brałam udziału w podobnym projekcie, ale zawsze chodziło mi to po głowie. Teraz, po powrocie z zagranicy po 15 latach, udało się to zrealizować. Do projektu zaangażowałam też swoją córkę. A jakie są efekty naszej pracy? Wszyscy będą mogli to zobaczyć już wkrótce — dodaje Magdalena Popowska.
Teledysk dostępny będzie w internecie m.in. na facebookowym profilu ełckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w poniedziałek od godziny 16.


Ełcki Hymn WOŚP
Tekst: Joanna Zgódka
Muzyka: Kamil Skorupski
Realizacja nagrań: Marcin Pyciak, Marek Jezierski
Mix i mastering: Marcin Pyciak
Kamera: Marek Raczkowski, Szymon Grygo – Szymii Fotografia
Montaż wideo: Marek Raczkowski
Wokal: Ewa Awramik, Magdalena Popowska, Patrycja Januszkiewicz, Oksana Charkiewicz, Kacper Wocial,
Aurelia Popowska, Mariusz Maciorowski, Natalia Maciorowska z Zespołu Szkół Sportowych pod okiem Pani Ewy Awramik,
Maja Borawska ze Szkoły Podstawowej nr 4,
Karolina Wolniewicz, Marta Łukaszewicz, Lena Piwowarska, Wiktoria Dzierżyc, Oliwia Potaś ze Szkoły Podstawowej nr 9 przygotowani przez Panią Annę Nartowicz oraz Aleksandra Pieczychlebek i Paweł Apanowicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku przygotowani przez Panią Beatę Klauzę.
Muzycy:
Kamil Skorupski: fortepian, saksofon tenorowy,
Marek Raczkowski: fortepian,
Wojciech Wrona: gitara elektryczna,
Paweł Głowicki: gitara basowa,
Maciej Dziemski: perkusja,
kwartet smyczkowy: Karol Fromm: I skrzypce, Agnieszka Fromm: II skrzypce, Marzena Rogińska: altówka, Monika Łukawska: wiolonczela,
Grzegorz Karpowicz: trąbka,
Michał Zalewski: puzon.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5