Ponad sto par z 50-letnim jubileuszem w jednym miejscu

2021-06-21 08:42:41 (ost. akt: 2021-06-21 08:47:58)

Autor zdjęcia: diecezjaelk.pl

To było niezwykłe wydarzenie. Ponad sto par, obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia ślubu zgromadziło się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Mieczysław Brzóska, moderator miasta Ełku.
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, powrócono do tradycyjnego uhonorowania i dziękczynienia Bogu jubilatów sakramentalnego związku małżeńskiego. Organizatorami uroczystości jest Urząd Miasta Ełku wraz z Kurią Biskupią.

— W czasie pandemii wielu opuściło ręce, pozamykali się w domach ze strachu, jedni o siebie, inni o bliskich, o swoje życie. Może to doświadczenie bezradności, przywróci nam przeświadczenie, że jest ktoś nad nami, kto ma lepszą receptę na nasze życie i losy tego świata niż my, którzy próbujemy go urządzić po swojemu — tymi słowami zwrócił się ks. prał. Mieczysław Brzóska, moderator miasta Ełku do jubilatów, przeżywających 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Wśród dostojnych jubilatów, były pary, które dziś dają świadectwo wzajemnej troski o siebie, zwłaszcza w doświadczeniu choroby.

Podczas Mszy św. jubilaci odnowili swoje przyrzeczenie małżeńskie. Na zakończenie uroczystości jubilaci otrzymali błogosławieństwo Biskupa Ordynariusza, które przekazał ks. prał. Mieczysław Brzóska oraz List gratulacyjny, który wręczył Tomasz Andrukiewicz, prezydent Miasta Ełku.

— Chciałbym podziękować wam za dar Bożego małżeństwa w naszym mieście. To jest ogromny dar, że możecie być ambasadorami dobrej miłości małżeńskiej. Jesteście przykładem dla mieszkańców naszego miasta — mówił prezydent miasta Ełku.

diecezjaelk.pl/mr, opr. tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5