Komplet medali karateków z Dojo Sosnowski na Mistrzostwach Województwa

2021-06-08 19:42:36 (ost. akt: 2021-06-08 19:45:50)

Autor zdjęcia: Dojo Sosnowski

KARATE || Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi karatecy Dojo Sosnowski z Chruściel. Na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Szczytnie cała 9-tka wywalczyła medale.
Udany start na MWW-M Kyokushin Karate podopiecznych Dojo Sosnowski z podełckich Chruściel. Klub na zawodach w Szczytnie, które odbyły się w sobotę, 5 czerwca, reprezentował Ełk i wystawił – jak się okazało – mocną, dziewięcioosobową ekipę młodych adeptów karate.

Każdy z nich zdobył medal. Mistrzami Województwa Warmińsko-Mazurskiego zostali w swoich kategoriach: Oliwier Szawarejko, Zuzanna Stefanowicz, Jakub Jabłoński oraz Antoni Siejka. Srebrny medal wywalczył Szymon Piasecki oraz Alan Gutowski. Brązowe krążki przypadły Nikoli Kanozie oraz Marysi Bagińskiej.
W konkurencji kata klub reprezentowało 4 zawodników: Julia Kuskowska, Nikola Kanoza, Zuzanna Stefanowicz oraz Oliwier Szawarejko. Tutaj udany start zaliczyła Zuzanna Stefanowicz zdobywając brązowy medal.

— Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie przed i w trakcie zawodów. Wielkie Gratulacje dla Shihana Piotra Zembrzuskiego za zorganizowanie tak prestiżowych Mistrzostw Województwa, które zapadną na długo w pamięci — czytamy na FB Dojo Sosnowski.

Do zakończonych niedawno mistrzostw Dojo Sosnowski przygotowywało się sumiennie i łapało formę w trakcie innych zawodów. Chwilę wcześniej, 29 maja, karatecy z Chruściel walczyli na XVI Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Open Ikak Poland Championships. Z Ostrowii Mazowieckiej podopieczni Dojo Sosnowski przywieźli aż 15 medali. Wszyscy zdobyli medale: 4 złote, 5 srebrnych oraz 6 brązowych. Turniej był rozgrywany w formule full contact.

Obrazek w tresci

Kadra Dojo Sosnowski docenia wysiłek, jaki młodzi karatecy z ich klubu wkładają w treningi. Taka postawa procentuje.

— Bardzo mocno stawiamy na solidne fundamenty oraz przygotowanie motoryczne. Nasi podopieczni od samego początku swojej przygody z karate mają ponadto wpajane żelazne zasady, jakie są nierozerwalnie związane z tym sportem. Dzięki temu kształtują również swoją psychikę. Na treningach zostawiają mnóstwo potu i wkładają w nie jeszcze więcej serca i to jest nasz przepis na „sukces”. Ciężka praca oraz wierność zasadom karate i uczciwej, sportowej rywalizacji z szacunkiem do przeciwnika. Nie bez znaczenie pozostaje fakt, że w naszym klubie panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, gdzie rodzice naszych adeptów karate są wręcz jego integralną częścią — podkreślają trenerzy Oskar i Grzegorz Sosnowscy.

MCH2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5