"Łąka i jej mieszkańcy". Olimpiada matematyczna w Ekoludkach

2021-06-02 23:14:33 (ost. akt: 2021-06-02 23:18:07)

Autor zdjęcia: Marta Foltyńska

24 maja w grupie 5-latki 3 panie zorganizowały wewnątrzgrupową olimpiadę matematyczno - przyrodniczą pt. „Łąka i jej mieszkańcy”.
Głównym założonym celem było poszerzenie wiadomości dotyczących zwierząt żyjących na łące oraz roli pełniących przez nich w środowisku naturalnym. Dzieci odgadywały zagadki słowne i słuchowe dotyczące mieszkańców łąki i kwiatów łąkowych, takich jak: mak, rumianek, niezapominajka czy kaczeńce. Dopasowywały zwierzęta i owady do ich cieni oraz układały puzzle składające się z 6 lub 7 elementów przedstawiające zwierzęta i owady mieszkające na łące. Układały odpowiednią ilość kropek na biedronce z jednoczesnym przeliczeniem w zakresie 7 liczebnikami głównymi.

Przedszkolaki świetnie również sobie poradziły z omówieniem rozwoju motyla i żaby. Dzieci umieszczały magnetyczne emblematy owadów nad, pod, obok, na, z prawej i z lewej strony kwiatka, a także przyporządkowywały odpowiednią cyfrę do odpowiedniej ilości owadów znajdujących się na poszczególnych kwiatach. Rozwiązywane były także zadania tekstowe, w których dzieci musiały wskazać odpowiednią cyfrę. Nie zabrakło również zabaw muzyczno - ruchowych, między innymi „Taniec kwiatów” do muzyki P. Czajkowskiego.

Na koniec olimpiady dzieci otrzymały dyplomy za udział w olimpiadzie.

mat. nadesłany


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaFoltyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5