15-latka potrącona na przejściu

2020-10-21 11:17:30 (ost. akt: 2020-10-21 11:18:09)
zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kierujący osobowym audi nie zauważył nastolatki i uderzył ją swoim pojazdem. Na szczęście obrażenia pieszej okazały się niegroźne. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności potrącenia pieszej na przejściu. Do zdarzenia doszło we wtorek (20.10.2020r.) około godziny 18:30 w Ełku przy ul. Targowej. Aktualne ustalenia wskazują, że 44-letni kierowca osobowego audi nie zauważył nastolatki, która przechodziła po przejściu. Pojazd uderzył w dziewczynę, która trafiła na pokrywę silnika, uderzyła w szybę czołową i spadła na jezdnię. 15-latka trafiła do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że odniesione obrażenia nie są poważne, dziewczyna doznała potłuczeń ciała. Kierowca był trzeźwy. Policjanci na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy.

Nie bez powodu pieszy nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Nic go nie chroni podczas zderzenia z pojazdem. Może to skutkować poważnymi obrażeniami, dlatego tak bardzo ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza w okresie jesiennym, kiedy szybko robi się ciemno, może być mokro i ślisko na jezdni. Warto nosić elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się już na przejściu.

KPP Ełk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bus #2989702 | 10.10.*.* 21 paź 2020 20:50

    "i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się już na przejściu", pod warunkiem że go widać, nie zlewa się z kolorem jezdni. "Nie bez powodu pieszy nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Nic go nie chroni podczas zderzenia z pojazdem". Dlatego jeżdżąc motocyklem myślę nie tylko za siebie ale i innych użytkowników drogi. dzięki temu jeszcze żyję. polecam tego samego uczyć już w podstawówce, jak przechodzić przez pasy. słupki w autach są coraz szersze i często pieszy znika za nim = nieszczęscie gotowe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5