Weekend w Ełku pod znakiem 28. finału WOŚP

2020-01-09 12:29:26 (ost. akt: 2020-01-09 12:37:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Weekend w naszym mieście to 28. finał WOŚP - w niedzielę właściwy finał tegorocznej edycji, a przed nim pełna atrakcji sobota. W tym roku Orkiestra zbiera na specjalistyczny sprzęt służący do ratowania życia najmłodszych.
Wolontariusze w całym kraju będą kwestować na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Chodzi dokładnie o najnowocześniejszych urządzenia przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci, które wymagają przeróżnych operacji – od chirurgii ogólnej, poprzez kardiochirurgię, aż po neurochirurgię. Już wiadomo, w jakiej konwencji będzie przebiegał 28. finał WOŚP w naszym mieście i jakie atrakcje czekają na ełczan. Jak tłumaczy szefowa ełckiego sztabu, impreza będzie miała charakter związany z hasłem „Wiatr w Żagle”.

— 12 stycznia 2020 roku gramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Nasze hasło to „Wiatr w Żagle” i z tej racji przygotowaliśmy ełczanom masę atrakcji — mówi szefowa ełckiego sztabu WOŚP, Emila Borawska.

Szefowa ełckiego sztabu WOŚP-u dodaje, że mieszkańców naszego miasta czeka w sobotę i niedzielę cała masa atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dorosłych. Zachętą do wspólnej zabawy i kwestowania ma być świetna zabawa w pirackiej atmosferze, m.in. śpiewanie szantów.

Fani dobrej muzyki z pewnością nie omieszkają zawitać w sobotę, 11 stycznia, do ełckich pubów: Żądło i Warchlak – tam, odbędą się wieczorem koncerty Transexdisco (Warchlak) i zespołów Okaw Sztorm oraz Załoga Dr. Bryga (Żądło). Tego samego dnia, ale wcześniej, 11 stycznia na dzieci i ich opiekunów czekają pokazy sportowe organizowane w Szkole Podstawowej nr 2: gry planszowe, joga, pilates oraz ścianka wspinaczkowa i judo. Od godz. 12:00 w Galerii Brama Mazur będą odbywały się pokazy taneczne i muzyczne połączone z licytacjami przedmiotów przekazanych na WOŚP.

Niedziela, czyli dzień, w którym WOŚP gra swój 28. finał, to tradycyjna parada organizowana przez ełcki sztab Orkiestry już od 5 lat. Marsz ruszy z pod ełckiego dworca miejskiego, a jego kierunkiem będzie Ełckie Centrum Kultury, gdzie odbędzie się rdzeń wydarzeń tegorocznej edycji WOŚP-u.

To właśnie tutaj, w niedzielę 12 stycznia od godz. 13 do 15 planowane są w ECK występy muzyczne uczniów oraz absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej oraz pokazy taneczne New Style Dance. Do godz. 17 Ełckie Centrum Kultury będzie należało do najmłodszych – planowane są gry i zabawy dla całych rodzin, pokaz obsługi defibrylatora AED, pierwszej pomocy, a także różnorakie warsztaty: manualne, sitodruku, kącik kulinarny, jak i spektakle teatralne Delikates, WOW i Konfa.

Tuż przed finałowym koncertem zespołu Dubska (godz. 19) wystąpi zespół Etar (16). 28. Finał WOŚP w Ełku uświetni organizowane o godz. 20 Światełko do Nieba. Oczywiście podczas trwania całego przedsięwzięcia cały czas będą przeprowadzane licytacje.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. .. #2846862 | 81.190.*.* 10 sty 2020 13:44

    spod, nie z pod

    odpowiedz na ten komentarz

  2. WOŚP 2020 #2846572 | 89.228.*.* 9 sty 2020 19:56

    No to gramy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5