Setka dzieci z powiatu ełckiego na półkoloniach

2019-08-13 17:38:41 (ost. akt: 2019-08-13 20:57:29)

Autor zdjęcia: nat

Trwają żniwa. Rolnicy są zapracowani, a ich dzieci – choć mają wakacje – nieraz muszą same wypełnić swój wolny czas. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości setka dzieci z powiatu ełckiego ma okazję przeżyć niezapomniane wczasy.
"Bezpieczne wakacje w powiecie ełckim" odbywają się po raz 12. Uczestnik-rekordzista ma 12 lat i nie opuścił żadnej "edycji" półkolonii organizowanych latem i zimą.

Należy podkreślić, że półkolonie są bezpłatne dla biorących w nich udział i skierowane do dzieci z powiatu ełckiego, głównie dzieci rolników, niezależnie od wysokości dochodów w rodzinie.

Atrakcje na półkoloniach dostosowane są do wieku i zainteresowań dzieci. Program zakłada m.in. 2 godziny basenu dziennie, kontakt ze zwierzętami, w ostatnich dniach wakacjusze mieli okazję także choćby zwiedzić dom do góry nogami.

Organizowane regularnie wyjazdy niejednokrotnie zahaczają o takie atrakcje turystyczne jak Zakopane, Bieszczady, Bałtyk. Dzieci, poza urozmaiconym dziennym grafikiem, mają zapewnione 4 posiłki dziennie.

Najgorsze są zawsze rozstania. Uczestnicy półkolonii nie tylko aktywnie i ciekawie spędzają czas, ale przede wszystkim zżywają się ze sobą, nawiązują przyjaźnie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5