Kibice Polonii mają gest. A z Mazurem jest bardzo źle

2018-11-19 11:00:00(ost. akt: 2018-11-19 11:51:42)
MKS Mazur Ełk jest w bardzo poważnych tarapatach finansowych. Mówi się, że klubowi grozi zniknięcie z piłkarskiej mapy Polski. Pieniędzy nie ma na nic. Piłkarze w proteście nie chcą wychodzić na murawę. A kibice rywali zrzucają się na ratowanie klubu.
O tym, że Mazur Ełk jest w tragicznej sytuacji finansowej pisaliśmy już wielokrotnie. Już kilkukrotnie zdarzyło się, że kolejne mecze stały pod znakiem zapytania, bo klub nie miał nawet na transport piłkarzy na mecze wyjazdowe.

Sytuacja jest coraz gorsza i wcale nie zapowiada się, by miało być lepiej. Jest tak źle, że nawet kibice przyjezdnych klubów zrzucają się na ratowanie Mazura.
Mazur Ełk w tym tygodniu trafił do mediów ogólnopolskich. Wirtualna Polska opisała zdarzenie z sobotniego (17.11) meczu Mazura z Polonią Warszawa. Kibice Polonii dowiadując się o tragicznej sytuacji finansowej klubu zorganizowali wewnętrzną zrzutkę i przekazali 600 złotych do klubowej kasy.

To, że kibice wykazali się empatią i jednością z ełczanami sprawia, że uśmiech pojawia się na ustach. Zaraz później uśmiech znika, a pojawia się nieprzyjemny grymas. Bo to niezbyt dobra wizytówka dla klubu i całego miasta.

Swoją wściekłość na sytuację w sobotę wyrazili też piłkarze Mazura. Nie wyszli z szatni na tzw. przywitanie przedmeczowe.

Co do samego meczu - przebiegł on zgodnie z przewidywaniami. Mazur przegrał wynikiem 0:3 po grze pełnej zrezygnowania. Bramka padła dopiero pod koniec pierwszej połowy, w 40. minucie. Bartosz Wiśniewski wykorzystał zagapienie ełckiej defensywy w polu karnym. Zastrzyk ambicji przyszedł dopiero na początku drugiej połowy. Piłkarze Mazura rozegrali dobre dwie-trzy akcje, żadna z nich jednak nie poskutkowała golem. Później inicjatywę przejęli znowu goście. W 71. minucie rajdem lewą stroną popisał się Cezary Sauczek, choć trzeba przyznać, że nasi obrońcy zbytnio mu nie przeszkadzali. Sauczek uderzył na długi róg po ziemi i pokonał Danowskiego, było już 0:2 dla Polonii. Gwóźdź do trumny warszawiacy wbili nam w 75. minucie. Niesamowitym uderzeniem z dystansu popisał się Piotr Maślanka. Kapitalny gol przypieczętował porażkę ełczan 0:3.