Powstanie kompleks sportowy w Woszczelach. Umowa podpisana!

2018-01-05 09:00:00(ost. akt: 2018-01-05 10:00:28)
Gmina Ełk podpisała umowę na realizację projektu "Budowa infrastruktury sportowej w Woszczelach". Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
W Ełku niemal wszystkie szkoły mogą pochwalić się boiskami z prawdziwego zdarzenia. Nieco gorzej dotychczas wyglądała infrastruktura sportowa w gminie Ełk. Teraz ma się to zmienić. W pierwszej kolejności nowych obiektów sportowych doczekają się uczniowie szkół ze Stradun i z Woszczel. Co prawda w obu tych miejscowościach istnieją boiska, jednak ich stan pozostawia wiele do życzenia. O ile w pogodne dni udaje się na nich poprowadzić zajęcia, o tyle w deszczowe, jak przyznaje sam wójt gminy Ełk, jest to wręcz niemożliwe.

— Poprzez budowę przyszkolnej infrastruktury sportowej umożliwimy prowadzenie zajęć sportowych na dobrym poziomie — zapowiada Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. — Uczniom Zespołu Szkół Samorządowych w Woszczelach i szkół okolicznych oraz mieszkańcom Gminy Ełk udostępniony zostanie dobrze wyposażony obiekt lekkoatletyczny, pozwalający dzieciom i młodzieży realizować swoje pasje i zainteresowania.

Wartość inwestycji to dokładnie 1 412 327,66 zł, zaś dofinansowanie: 828 077,84 zł. Celem głównym projektu, który będzie realizowany od marca 2018 roku jest poprawa warunków edukacji ogólnokształcącej, poprzez inwestycję polegająca na przebudowie przyszkolnej infrastruktury sportowej, służącą realizacji zajęć sportowych poprzez utworzenie w pełni wyposażonego kompleksu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach.

— W przypadku tej inwestycji zastosowany zostanie montaż finansowy ze środkami Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozyskanymi w 2017 roku w ramach pilotażowego programu modernizacji infrastruktury sportowej „Mały Klub 2017” — dodaje Tomasz Osewski.

Ale to nie jedyna duża inwestycja w infrastrukturę sportową planowana na ten rok w gminie Ełk. Orliki lekkoatletyczne powstaną nie tylko w Woszczelach, ale i w Stradunach. Inwestycja zakłada budowę w obu miejscowościach obiektów lekkoatletycznych składających się z bieżni okólnej i prostej, skoczni do skoku w dal, trójskoku i skoku wzwyż oraz rzutni do pchnięcia kulą. Nie zabraknie także boiska z nawierzchnią trawiastą do piłki nożnej. Obiekt będzie miał system odwodnienia oraz oświetlenie.

— Bardzo nam zależy na rozwoju dzieci i młodzieży, stąd chcemy zapewnić odpowiednie warunki, by mogli rozwijać pasję sportową — dodaje wójt. — Inwestycja będzie bodźcem do rozwoju szkolnego klubu sportowego, zintensyfikowania pracy, co w przyszłości może przynieść wiele sukcesów sportowych.

tom

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. J.k. #2410662 | 83.24.*.* 5 sty 2018 16:03

    Nareszcie wypowiedź wójta a nie tymczasowego wyslannika z Giżycka

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5