Nowe narzędzie w rękach ełckich pulmonologów
2025-03-26 11:15:33(ost. akt: 2025-03-29 12:45:35)
Dzięki takiemu wsparciu, pulmonolodzy w ełckim szpitalu mogą świadczyć usługi medyczne na jeszcze wyższym poziomie, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości opieki nad pacjentami z chorobami układu oddechowego.
Pulmonologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego. W ełckim szpitalu Pro-Medica funkcjonuje oddział Gruźlicy, Chorób Płuc i Chemioterapii, w ramach którego świadczy usługi diagnostyczno-lecznicze w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego: zapalnych (zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli, rozstrzenie oskrzeli), obturacyjnych (astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc), ziarniniakowych (sarkoidoza) oraz śródmiąższowych (współpracuje z Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie oraz Kliniką Chirurgii Klatki Piersiowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku). Oddział ten dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym, który umożliwia precyzyjną diagnostykę i skuteczne leczenie pacjentów z chorobami płuc.
Teraz oddział wzbogacił się o kolejne urządzenie. Jest to zestaw do specjalistycznych, zaawansowanych badań czynnościowych płuc: bodypletyzmografii (badanie tzw. całkowitej pojemności płuc) oraz TLCO (badanie transferu płucnego dla tlenku węgla).
— Pozwalają na pełną diagnostykę i monitorowanie chorób śródmiąższowych płuc, oraz chorób restrykcyjnych płuc — wyjaśniają specjaliści z ełckiego szpitalu Pro-Medica. — Ten nowoczesny sprzęt zawdzięczamy oczywiście Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, czyli wszystkim tym, którzy podczas przedostatniego, 32. finału nie pożałowali grosza na wsparcie pulmonologii dzieci i dorosłych.
To już kolejny sprzęt, jaki trafił do placówki dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach były to m.in. nowoczesne respiratory, kardiomonitory oraz aparaty do terapii tlenowej wysokoprzepływowej.
Dzięki takiemu wsparciu, pulmonolodzy w ełckim szpitalu może świadczyć usługi medyczne na jeszcze wyższym poziomie, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości opieki nad pacjentami z chorobami układu oddechowego.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez