Podbili Rygę i wrócili z cennymi europejskimi medalami

2024-03-17 10:33:15(ost. akt: 2024-03-17 11:06:36)

Autor zdjęcia: KSKK Dojo Sosnowski

Ekipa KSKK Dojo Sosnowski rywalizowała na Łotwie na Full Contact Open Cup, na którym zaprezentowała się znakomicie przywożąc aż 5 medali, w tym dwa złote. Rangę sukcesu młodych karateków z podełckich Chruściel zwiększa fakt, że na zawodach rywalizowali z europejską czołówką.
Sześcioosobowy zespół KSKK Dojo Sosnowski dał z siebie wszystko rywalizując na turnieju, na który łącznie zjechało aż 420 zawodników z takich krajów jak: Łotwa, Litwa, Estonia, Szwecja, Czechy, Ukraina oraz Polska.

Bardzo dobrze zaprezentował się Oliwier Szawarejko, który z Rygi przywiózł złoty medal, podobnie jak Leon Arciszewski. Jego klubowy kolega – Tymek Pachucki – wrócił ze srebrem, a kolekcję łotewskich medali dla Dojo Sosnowski powiększyli Alan Gutowski i Antoni Siejka, który wywalczyli brązowe krążki.

Kadra Dojo Sosnowski nie ukrywa dumy z postawy podopiecznych.
Chcielibyśmy dodać, że nas zawodnik (Alan Gutowski) do walki o 3 miejsce wyszedł z kontuzją i wygrał poprzez IPPOn (nokaut). Pokazał prawdziwego ducha walki kyokushin. To naprawdę wspaniałe, że Sensei Grzegorz Sosnowski przygotował naszych zawodników tak dobrze zarówno pod względem mentalnym jak i technicznym! Jego zaangażowanie i umiejętności z pewnością przyczyniły się do ich sukcesu na Full Contact Open European Cup. Wygląda na to, że Full Contact Open European Cup był naprawdę niezwykłym wydarzeniem i zapisze się w naszych sercach na dłuuuugi czas. Nokauty są zawsze ekscytujące, a gdy ich ilość jest tak duża, to naprawdę trzeba przyznać, że poziom rywalizacji był niesamowicie wysoki! To było prawdziwe widowisko! Mieliśmy tak dużo wsparcia od pozostałej części naszego klubu oraz rodziców i ich rodzin którzy oglądali nasze walki online! Wiedząc, że ktoś poświęcił swój czas, żeby nas wspierać z pewnością dodaje dodatkowej motywacji i energii podczas walki. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami na odległość i dopingowali nas! — czytamy na FB klubu z podełckich Chruściel.

mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5