Pijani kierowcy zatrzymani

2021-07-28 19:39:51 (ost. akt: 2021-07-28 19:49:17)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Każdy kierowca prowadzący pod wpływem alkoholu stwarza duże niebezpieczeństwo na drodze. Mimo, że wszyscy znają przepisy dotyczące takiej jazdy pijanych kierowców na drogach nie brakuje.
W poniedziałek (26.07.2021r.) w miejscowości Księży Dwór w gminie Działdowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 54-letniego mieszkańca gminy Działdowo, który kierował samochodem marki Ford Mondeo. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Chwilę później ten sam patrol, tym razem w miejscowości Gnojno w gminie Działdowo zatrzymał kolejnego kierującego autem, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. To 50-letni mieszkaniec gminy Płośnica, który kierował pojazdem marki Fiat Doblo. Również w tym przypadku policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

Obaj kierujący odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Grozi im kara aresztu albo grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast we wtorek rano (27.07.2021r.) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Działdowa w jednej z miejscowości na terenie gminy Działdowo zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Renault. Za kierownicą auta siedział 30-latek z powiatu ostródzkiego. Poddany badaniu na stan trzeźwości, okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i powstrzymali od dalszej jazdy samochodem.

30-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka kara finansowa. Ponadto w takim przypadku sąd obligatoryjnie wyda wobec sprawcy zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5