Gminy popegeerowskie otrzymają wsparcie finansowe. Na liście znalazły się gminy powiatu działdowskiego

2021-06-14 09:06:47 (ost. akt: 2021-06-14 12:41:48)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum GO

Łącznie 340 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie przekazane gminom, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (tak zwane PGR-y).
Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y). Dotacje będzie można przeznaczyć m.in. na budowę dróg, chodników, kanalizacji sanitarnej, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych czy świetlic.

W ramach programu wsparcia do województw: zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego (największych obszarów, gdzie występowały PGR-y) trafi po 47 mln zł. Środki trafią też do wszystkich pozostałych województw w Polsce.

Na liście gmin, które z tej puli otrzymają wsparcie znalazła się gmina Działdowo, która otrzyma milion złotych na remont drogi gminnej Wilamowo - Pożary. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 1 332 150,00. Gmina Iłowo-Osada otrzyma 400 tysięcy złotych na przebudowę 4 dróg osiedlowych w msc. Białuty. Gmina Płośnica otrzyma 400 tysięcy złotych na przebudowę drogi gminnej w msc. Gralewo. Do gminy Rybno tafi 250 tysięcy na budowę boiska dwufunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej w Tuczkach.

al. / gov
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5