Za kierownicą Fiata Panda nie ustąpiła pierwszeństwa

2021-05-13 12:02:04 (ost. akt: 2021-05-13 12:12:50)

Autor zdjęcia: archiwum

Kierująca Fiatem Panda podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Audi doprowadzając do zderzenia pojazdów.
Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 544 na skrzyżowaniu do miejscowości Mansfeldy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia, do którego doszło na trasie Działdowo – Narzym Kolonia na drodze wojewódzkiej nr 544 na skrzyżowaniu do miejscowości Mansfeldy.

Na miejscu policjanci ruchu drogowego zastali uczestników zdarzenia. Według ustaleń, kierująca pojazdem marki Fiat Panda, 41-letnia mieszkanka gminy Iłowo-Osada, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Audi doprowadzając do zderzenia pojazdów. Poszkodowany to także mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Funkcjonariusze, z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne, zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów, a sprawczynię zdarzenia ukarali mandatem i punktami karnymi. Ponadto, w wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy dwa słupki hektometryczne w obrębie ww. skrzyżowania.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5