W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

2021-04-02 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-02 12:28:14)

Autor zdjęcia: archiwum

Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę jako wykładowca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w czasie wolnym od służby zatrzymał rowerzystę, który jechał „wężykiem” i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do zdarzenia doszło w gminie Lidzbark. Kierujący jednośladem był nietrzeźwy.
W środę (31.03.2021r.) w miejscowości Piaseczno w gminie Lidzbark (pow. działdowski) policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. Funkcjonariusz, który na co dzień wykłada w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, przejeżdżał drogą wojewódzką nr 544 i zauważył jadącego rowerzystę, który swoim stylem jazdy stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i samego siebie. Policjant zatrzymał kierującego jednośladem, zadzwonił pod numer alarmowy 112, a operator powiadomił miejscową policję, która przejęła mężczyznę. To 46-letni mieszkaniec gminy Lidzbark, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę i sporządzono dokumentację do sądu.

Za kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości, sprawcy grozi kara grzywny lub aresztu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju.

KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5