Druga tura dla Przemysława Zdunka

2018-09-13 09:00:00(ost. akt: 2018-09-12 14:19:07)
Przemysław Zdunek zwyciężył II turę zmagań o tytuł Indywidualnego i Drużynowego Mistrza Okręgu w Wędkarstwie Feederowym

Przemysław Zdunek zwyciężył II turę zmagań o tytuł Indywidualnego i Drużynowego Mistrza Okręgu w Wędkarstwie Feederowym

Autor zdjęcia: Zbiory prywatne

W niedzielę 9 września odbyła się II tura zmagań o tytuł Indywidualnego i Drużynowego Mistrza Okręgu w Wędkarstwie Feederowym. Zawodnicy rywalizowali na zbiorniku w Nowym Mieście. Zwyciężył Przemysław Zdunek z PZW Działdowo.
Przypomnijmy, że pierwsza tura została rozegrana na Zalewie Ruda w Mławie w końcu kwietnia tego roku. Niedzielna tura została zaplanowana i odbyła się na zalewie w Nowym Mieście. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn i 23 zawodników. W porównaniu do I tury zabrakło drużyny z Rybna. Gospodarzem zawodów był Zarząd Koła PZW w Cieksynie. Sędzią Głównym był Paweł Śniadała z Koła PZW Pułtusk Miasto, Sekretarzem Elżbieta Brzozowska z Koła w Cieksynie. Wspierani ich sędziny i sędziowie z koła gospodarza tej tury.
Największą rybą był leszcz Pawła Daab z Koła PZW w Cieksynie o masie 735g. Triumfatorem zmagań okazał się Przemysław Zdunek z Koła PZW w Działdowie z wynikiem 8 220g, przed Szymonem Nowakowskim z Koła PZW w Mławie – 6 920 g i przed Marcinem Łukasiewiczem z Koła PZW w Glinojecku – 6575 g. Drużynowo, po zaciętej walce i niewielkich różnicach tę turę, masą ryb, wygrała drużyna Koła PZW w Glinojecku.

Zawodnicy złowili w Nowym Mieście mniej ryb niż w Mławie. Tym razem 77 700 g (w Mławie 138 770g) co dało średnią na zawodnika 3 378g (5 139 g w Mławie).
Kilka słów podsumowania 2 z 3 tur jakie są do rozegrania. Druga tura i jej wyniki zamieszała dość mocno tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. W zasadzie nie ma pewnego zawodnika do pozycji na podium czy też bycia w kadrze okręgu na 2019r. Drużynowo podobnie. Różnice są nieznaczne i można spodziewać się kolejnych roszad w klasyfikacjach. Tym bardziej, ze finałowa tura odbędzie się na nieobliczalnym j. Grądy. Jednak Mistrzami zostaną najlepsi, najlepiej łowiący – radzący sobie na trzech różnych zbiornikach.

Po II turach indywidualnie prowadzi Przemysław Zdunek z Koła PZW w Działdowie a drużynowo koledzy z Koła PZW w Ciechanowie (Lewandowski T., Stefański J.), którzy utrzymali przewagę nad konkurencją z I tury.
- Ryby żerowaly dziś dość himerycznie i ciężko było je utrzymać w łowisku tym bardziej cieszy mnie wygrana, choć była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ łowiłem w mniej rybnym sektorze w porównaniu z faworytami - skomentował zawody Przemysła Zdunek z PZW Działdowo.

(JS)

Klasyfikacja drużynowa pod II turach:
1. Ciechanów
2. Opinogóra
3. Działdowo
4. Cieksyn
5. Mława

Klasyfikacja indywidualna pod II turach:
1. Zdunek Przemysław (Działdowo)
2. Borowski Marcin (Sochocin)
3. Nowakowski Szymon (Mława)
4. Stefański Jarosław (Ciechanów)
5. Lewandowski Tomasz (Ciechanów)

III finałowa tura Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Feederowym, zawody indywidualne i drużynowe odbędzie się w niedzielę 23 września na jeziorze Grądy. Zbiórka zawodników o godz. 7:00 przy posesji Państwa Mroczkowskich. Organizator: Zarząd Koła PZW Działdowo, Okręgowy Kapitanat Sportowy.
Sędzia Główny Zawodów – Eugeniusz Bochenek, Sędzia Sekretarz – Sławomir Kraszewski.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5