Uczniowie podziwiali piękno Tatr

2018-06-21 14:00:00 (ost. akt: 2018-06-27 11:53:47)
Przez kilka dni uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie mogli podziwiać piękno górskich widoków w Tatrach. To była wycieczka, w czasie której jej uczestnicy oprócz wypraw krajoznawczych mogli wysłuchać min. zbójnickich opowieści.
W dniach 11-15 czerwca uczniowie klasy III i I Technikum w Zespole Szkół w Malinowie wraz z opiekunami: Aleksandrą Czarnecką i Magdaleną Pawłowską byli na szkolnej wycieczce w Tatrach. Pobyt w górach wypełniony był licznymi wyprawami krajoznawczymi. Uczniowie, pod czujnym okiem przewodnika tatrzańskiego, odbyli wycieczkę na Halę Gąsienicową, Czarny Staw Gąsienicowy, zwiedzili Jaskinię Bielską, zobaczyli Szczyrbskie Jezioro na Słowacji, a ostatniego dnia przespacerowali się nad Morskie Oko.

Ciekawym punktem wycieczki była wizyta w chałupie góralskiej, której wystrój stanowi autentyczny zbiór sztuki podhalańskiej. Uczniowie wysłuchali tu opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju. Całość przeplatana była prezentacją instrumentów i zabawnymi przyśpiewkami.

Nie zabrakło również czasu na odpoczynek przy ognisku czy na spacer po Krupówkach. Chętni wspięli się na Gubałówkę i stamtąd podziwiali piękny widok na Zakopane.
Mimo zmęczenia, wszyscy uczestnicy wycieczki przywieźli do Malinowa nie tylko podhalańskie pamiątki, ale również piękne wspomnienia i zdjęcia.

(IP)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5