Niezapomniana wycieczka do Czech

2018-06-22 10:12:00 (ost. akt: 2018-06-22 10:10:30)
To była wspaniała wycieczka

To była wspaniała wycieczka

Czerwiec sprzyja szkolnym wyjazdom. Jedną z ciekawszych tegorocznych licznych propozycji wycieczek w Szkole Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie okazała się wyprawa do Czech. Była ona bardzo udana.
Kilkudniowy pobyt rozpoczął się w Kłodzku. Błędne Skały przywitały uczniów klas 7a, 7b, 6b, 4a i 4e osobliwym labiryntem szczelin i zaułków. Uczestnicy podążali trasą turystyczną między skałami o niepowtarzalnym uroku. Dzień zakończył się ogniskiem integracyjnym. Po śniadaniu zaplanowano zwiedzanie majestatycznych zabytków stolicy Czech, czyli Pragi. Następnego dnia trzeba było zmierzyć się z górskim szlakiem. Uczniowie wraz z opiekunami weszli na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych, należący do Korony Gór Polski. Niezapomniane tarasy widokowe, rezerwat krajobrazowy potwierdziły przynależność tego miejsca do największych atrakcji turystycznych Sudetów.
Sporo emocji dostarczyło również zwiedzanie Kopalni Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie.

Przygodę w Czechach zwieńczył pobyt w Mieście Skalnym Adrspach w Narodowym Rezerwacie Przyrody. Przyjemnie było wędrować ścieżkami pomiędzy stromo wznoszącymi się skałami przybierającymi niesamowite, baśniowe formy. Dopełnieniem wycieczki stało się zwiedzanie ogrodu zoologicznego z unikalnym parkiem Safari w Dvur Kralove. W pawilonach można było podziwiać wiele ciekawych ekspozycji: Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Wodny Świat, Świat Słoni oraz okapi, surykatki, małpy, orangutany i zwierzęta drapieżne. Jednak największą atrakcją okazało się Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegały luzem liczne zwierzęta kopytne. Po tej części zoo uczestnicy wyprawy poruszali się specjalnym autobusem i z jego pokładu oglądali m.in.: różnego rodzaju żyrafy, antylopy, bawoły, strusie oraz zebry.

Wspólny wyjazd w ramach zielonej szkoły wzmocnił świadomy stosunek uczniów do środowiska przyrodniczego i jego ochrony. Jedno jest pewne – emocji nie brakowało i te wrażenia na długo zostaną w pamięci uczniów SP4.

Ewa Elbruda


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5