Policjantki spotkały się z maturzystami Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie

2018-02-26 08:57:40 (ost. akt: 2018-02-26 08:55:54)

Autor zdjęcia: policja

O tym jak przebiega proces rekrutacji do policji, jakie wymagania musi spełniać kandydat na policjanta i jakie wyzwania czekają go w przyszłej służbie z maturzystami z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie rozmawiały policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Nie każdemu jest dane wypowiadać słowa roty podczas uroczystości wstąpienia do policji. Nie każdy ma możliwość stać się policjantem i służyć dla dobra Ojczyzny i jej obywateli. Kandydat do służby w policji musi spełniać określone kryteria i posiadać pewne predyspozycje i umiejętności, które pozwolą mu pełnić tę zaszczytną służbę.

Zawód policjanta wymaga określonych cech i predyspozycji od osoby, która ubiega się o przyjęcie do formacji mundurowych. Nie wystarczy być dobrze wysportowanym i odważnym, choć niewątpliwie cechy te są bardzo przydatne w pracy policjanta. Pełnienie służby w formacjach mundurowych wiąże się z prestiżem, możliwością spełniania się w niesieniu pomocy obywatelom i Ojczyźnie, ale również wymaga wielu wyrzeczeń i zrozumienia ze strony rodziny i bliskich. Policjant musi być zawsze w gotowości, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebny do pomocy.

Funkcjonariuszki omówiły także zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i przestępstw popełnianych za pomocą Internetu oraz aspektów prawnych z tym związanych. Zwróciły uwagę na zamieszczanie zdjęć i swojego wizerunku w Sieci oraz wiążących się z tym zagrożeń w nawiązaniu do wykorzystywania informacji zamieszczonych przez osoby w Sieci do popełniania przestępstw na ich szkodę czy handlu ludźmi. Ponadto policjantki poruszyły tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiły dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców, często niedoświadczonych w kierowaniu pojazdami i przeceniających swoje umiejętności za kierownicą. „Młodość-Brawura-Prędkość” za kierownicą, te trzy elementy mogą skutkować tragicznym finałem podczas poruszania się pojazdem na drodze.

Młodzież obejrzała film edukacyjno-informacyjny dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie przedstawione i omówione zostały zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i najczęstsze przyczyny i skutki zdarzeń drogowych z udziałem osób w wieku 18-24 lata, które należą do grupy przyczyniającej się do powodowania niebezpiecznych sytuacji w komunikacji drogowej.

jn / in / KWP Olsztyn


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja do smutny #2453304 | 185.170.*.* 3 mar 2018 12:52

  taka prawda, że pamięc jest krótka i koniunkturalna

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Smutny #2449586 | 31.0.*.* 27 lut 2018 20:12

  , możliwością spełniania się w niesieniu pomocy obywatelom i Ojczyźnie"" Wczoraj odbył się pogrzeb 52 letniego byłego policjanta.niòsł przez lata pracy pomoc obywatelom i Ojczyźnie.na pogrzebie bylo tylko dwóch kolegów bylych policjantow. Z komendy w Działdowie żadnej delegacji,wieńca czy chociaż kwiatków,przecież są tam jeszcze ludzie którzy z tym człowiekiem razem pracowali.bardzo przykre. Takie mial pożegnanie za służenie ojczyźnie.na szczęście cywilów byl caly kościół. Cześć jego pamięci,sylwek odpoczywaj w pokoju,kondolencje dla rodziny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 3. Do dejw #2448532 | 176.103.*.* 26 lut 2018 13:11

  Dokładnie,kandydatów szukają pośród bezrobotnych w urzędach pracy. Pierwsza część artykułu o etosie pracy trąci pòźnym Gomułką lub teraźniejszością Jacka Kur.....skiego w TVP.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Dejw #2448425 | 94.254.*.* 26 lut 2018 09:50

  Hm ogólnie wszędzie brak jest ludzi do pracy wystarczy popatrzeć jakie było zapotrzebowanie w latach poprzednich i jakie były wymagania a co jest dziś

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ksiądz patriota #2448411 | 94.254.*.* 26 lut 2018 09:20

   Dobrze że na komendzie dbają o należyte wychowanie i funkcjonariuszy i maturzystów na katolików i patriotów. Widzę że w sali jest i orzełek i krzyż razem. Bardzo dobrze.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (9)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5